novsenden-yanici-ve-patlayici-ortamlardaki-risklere-karsi-onlem-palazzoli-atex-serisi-2

Novsen, Palazzoli markasının yanıcı ve patlayıcı ortamlardaki riskleri önlemek amacıyla tasarladığı ve ürettiği ATEX Serisi ürünleri Türkiye pazarına tanıtıyor.

ATEX Serisi tüm ürünler, tehlikeli ve riskli ortamlarda kullanılmak üzere 94/9/EC ve 2014/34/UE direktiflerine uygun olarak üretiliyor ve TÜV SÜD tarafından onaylanıyor.

Serideki her ekipman, ilgili mevzuata uygun olarak onaylanmış bir kuruluş tarafından onaylanıyor ve sertifikalandırılıyor.

ATEX Serisi ürünler, EN60079-0 standardına uygun olmak üzere;

  • İşletme sıcaklığı (ekipmanın çalışabileceği en yüksek sıcaklığın tespit edilmesi)
  • Sıcaklık dayanım testi
  • Darbe dayanım testi
  • IPXX koruma derecesi testi (toz ve su)
  • Spesifik koruma methodları (basınç, dielektrik gibi) testlerden geçiyor.

Atex Endüstriyel Fişler: X-Cee-Ex Serisi

Alçak gerilim düz mobil fişler, standart tip EN 60309-1 ve EN 60309-2 kullanıma uygun olarak patlama tehlikesi olan alanlar için üretiliyor. Ürün IP66/IP67 korumasıyla güvenli bir kullanım sağlıyor.

atex-endustriyel-fisler-2

Darbe ve ezilmelere karşı dayanıklı, en zorlu ortamlarda bile kullanılma kullanıma uygun olan bu seri, sahip olduğu detayları ile maksimum kullanım kolaylığı sunuyor.

Kolay kablo bağlantısı gibi pratik özellikleri, kulpları sabitlemek için vidalarına gerek olmaması ve ergonomik şekilleri ürünün en büyük tercih sebeplerinden. Ürün 110 – 500V arasında, 16A – 32A – 63A olarak seçilip kullanılabilir. Zone 2, 21 ve 22 için uygundur.

Atex Kilitli Prizler: Tais-Ex Serisi

TAIS-EX serisi, ATEX 2014/34/EU‘da tanımlandığı gibi patlama tehlikesi olan alanlarda kullanım için Palazzoli tarafından antistatik termoset GRP’den üretilen, muhafazalı, su geçirmez duvara monte kilitli prizlerdir.

ateks-kilitli-prizler-5

Üst Kapak gövdeye paslanmaz çelik vidalarla tutturulur. IP66 koruma derecesi sağlayan yaşlanmayan elastomerden güçlendirilmiş conta sayesinde sızdırma yapmaz. TAIS-EX kilitli prizler 110 – 500V arası uygulamalarda, 16A – 32A – 63A değerlerinde güvenle seçilip kullanılabilmektedir. Zone 2, 21 ve 22 için uygundur.

Antistatik Termoset (Grp) Kutular: Tais-Ex

Termoset (GRP) antistatik su geçirmez modüler buatlar, ATEX 94/9/EC ve 2014/34/UE yönetmeliklerinde tanımlanmış olan, patlama/tutuşma riski olan ortamlarda kullanıma uygundur. IP66 koruma sınıfına sahip olması, tozlu ve güçlü su fışkırtmasının olduğu ortamlarda güvenli kullanım sağlıyor.
Kapak, kutunun arka kısmına sızdırmazlık garanti eden paslanmaz çelik vidalar ve yaşlanmayan elastomerden contalar ile takılıyor.

Kutular EN50022 ray montajına ve anti korozyon çelikten yapılmış montaj plakasına uygundur. Zone 1, 2 , 21 ve 22 için uygundur.

Alüminyum Alaşımlı Kilitli Prizler: Alupres-Ex Serisi

Alüminyum alaşımlı duvar montajlı kilitli prizler, ATEX Direktifi 2014/34/UE’de tanımlanan, patlama tehlikesi olan alanlardaki uygulamalar için uygundur. IP66 koruma sınıfına sahiptir. Kilit mekanizması metalden imal edilmiştir,  bu sayede güvenli kullanım süresi uzatılmıştır.

novsen-aluminyum-alasimli-kilitli-prizler-alupres-ex-serisi-3

Gövdesi tamamen fluoro-zirconium ile pasivize edilerek, korozyona karşı dayanıklılığı artırılmış, çizilmeye dayanıklı, yaşlanmayan ve toksik olmayan polyester boya ile kaplanmıştır. Priz üzerindeki anahtar, AC23A-AC3 sınıfında ve her yük koşulunda güvenli açma kapama sağlayan yük kesicidir.

110 – 500V arası patlayıcı, alev alıcı ortamlarda güvenle tercih edilen ALUPRES-EX kilitli prizlerin 16A, 32A, 63A değerleri mevcut. Zone 2, 21 ve 22 için uygundur.

Alüminyum Alaşımlı Kutular: Alupres-Ex Serisi

Alüminyum alaşımlı su geçirmez kutular, ATEX Direktifi 2014/34/UE‘e göre üretiliyor. Serinin diğer ürünleri gibi IP66 korumasına sahip. Arka kutu ve kapak floro-zirkonyum ile korozyon önleyici pasivasyon işlem görmüş, çizilmeye dayanıklı ve toksik olmayan polyester boya ile boyanıyor.

alupres-ex

Serinin kapakları arka kutuya takılı ve paslanmaz çelik vidalar vasıtasıyla sızdırmazlık sağlayan yaşlanmayan elastomer bir conta ile garanti ediliyor.

Dahili ve harici topraklamayı sağlayacak şekilde tasarlanıyor. 5 farklı boyut seçeneği mevcuttur. Zone 1, 2, 21, ve 22 için uygundur.

Antistatik Grp Exproof Yük Kesiciler: Cam-Ex Serisi

Termoset GRP’den yapılmış, sü geçirmez CAM-EX serisi yük kesiciler, ATEX direktifi 2014/34/EU’da tanımlanan, patlama tehlikesi olan alanlardaki uygulamalar için uygundur. IP66 koruma sınıfına sahiptir.

exprof-yuk-kesici

CAM-EX yük kesiciler, AC23A-AC3 sınıfında ve her yük koşulunda, güvenli açma kapama sağlar. Uzun mekanik ömrü sayesinde 1.000.000’un üzerinde açma kapama yapabilir. Zone 1,21 ve 22 için uygundur. Ürünün işletme gerilimi 500V olmakla beraber 16A – 25A – 40A – 63A değerlerlerinde seçenekleri mevcuttur.

Sirenler ve Ziller: Alarm-Ex Serisi

Sürekli kullanım için tasarlanan alüminyum alaşımlı sirenler ve ziller patlama, tutuşma tehlikesi olan uygulamalara uygun olarak ATEX 2014/34/UE direktifince üretiliyor. Dahili bağlantı kutusu kendiliğinden sönen, termoset yalıtkan maddeden üretilmektedir.

siren-alarm-ex-serisi

Kutunun içinde ve dışında topraklama vidaları mevcut. ALARM-EX serisi, korozyon önleyici pasivasyon işlem görmüş, çizilmeye dayanıklı, yaşlanmayan, toksik olmayan polyester boya ile boyanıyor. Sirenler IP66, ziller ise IP55 koruma sınıfına sahiptir. Zone 2, 21 ve 22 için uygundur.

Paslanmaz Çelik Aydınlatma Armatürleri: Rino-Ex Serisi

Paslanmaz çelik aydınlatma armatürleri RINO-EX, patlama, yangın tehlikesi olan uygulamalar için üretiliyor. Difüzör temperli camın içindedir. Sabitleme kancaları AISI 304 paslanmaz çeliktendir. Serinin sızdırmazlığı yaşlanmayan elastomerle güçlendirilen conta ile destekleniyor.

novsen-paslanmaz-celik-aydinlatma-armaturleri-rino-ex-serisi-3

Korozyona dayanıklı gevşemeyen bağlantılar ve kıvılcım çıkarmaz duy ile tamamlanmıştır. M20 kablo rakoru ile desteklenmiştir. Dahili ve harici topraklamaya sahiptir. Zone 1, 2, 21 ve 22 için uygundur.

Alüminyum Alaşımlı LED Aydınlatma Armatürleri: Meta-Ex Serisi

META-EX alüminyum alaşımlı LED aydınlatma armatürleri, patlama tehlikesi olan ATEX 2014/34/UE direktifinde tanımlanan alanlar için üretiliyor. METAEX, endüstriyel ortamlar, gıda sektörü ve açık alanlar için tasarlanıyor.

novsen-alumiyum-alasimli-led-aydinlatma-armaturleri-meta-ex-serisi-5

Serinin gövdesi, korozyon önleyici işlem görmüş alüminyum dökümden yapılıyor ve çizilmeye karşı dayanıklı bir toz kaplama ile kaplanıyor. 4 mm ekstra net temperli difüzör cam, zorlu koşullarda ve kimyasal maddeler içeren ortamlarda maksimum direnci garanti ediyor. IP66/IP67 oluşuyla toza ve suya karşı tam dayanım sağlıyor.

IK08 korumasıyla mekanik etkilere dayanıklı olan üründe bulunan farklı optikler sayesinde seri, çalışma alanları için en iyi aydınlatmayı ve görsel konforu garantiliyor.