gnc-genco-elektrik-win-fuarinda-ihracat-calismalarini-yogunlastirdi

GNC Genco Electro, 7-10 Haziran tarihleri arasında IFM’de bu yıl 29. kez düzenlenen bölgenin ve sektörün en büyük uluslararası sanayi fuarı olan WIN Eurasia’da değerli iş ortakları Erka Kablo ve Deko Elektrik stantlarında dünyanın birçok ülkesinden gelen dostlarını ve misafirlerini ağırladı.

Türkiye’nin elektrik sektöründe yurt dışına açılan en önemli organizasyonlarından biri olan WIN Eurasia Fuarı’nda 17 ülkeden 500 katılımcı ve 92 ülkeden 35 bin 728 ziyaretçi yer aldı.

Enerji, elektrik & elektronik teknolojileri, kaynak ve robotik kaynak teknolojileri, lojistik, tedarik zinciri yönetimi & intralojistik çözümleri, endüstriyel üretim makinaları ve endüstriyel ve robotik otomasyon & akışkan gücü sistemleri sektörlerine dair ürün gruplarının yer aldığı fuarda en çok ilgi gören stantların başında gelen Erka Kablo ve Deko Elektrik, GNC Genco Electro’nun yabancı misafirleriyle de buluştuğu oldukça ilgi çeken noktalardı.

deko-elektrik

Fuarı değerlendiren GNC Genco Electro Genel Müdürü Sn. Genco Uysal şunları söyledi:

“Kalitesiyle ve dengeli fiyat stratejisiyle bilinen yerli ve güçlü Türk markalarının, WIN Eurasia gibi yurt dışından değerli firmaları çekebilen prestijli fuarlara katılması hem ülke imajımız hem de marka bilinirliliğimiz için çok önemli.

Bu organizasyonlar Türkiye’nin ihracat ve üretim kapasitesinin büyümesine hizmet ederken aynı zamanda sektörel bilgi paylaşımı ile ürün kalite standartlarını yükseltecek olumlu rekabetlere de kapı açıyor.

Bu anlamda yurt içi ve yurt dışı iş birliklerini, yarattığı sinerji, bakımından çok önemsiyoruz. Bu nedenle ihracat çalışmalarına danışmanlık hizmetiyle katkı verdiğimiz çok değerli markalarımız Deko Elektrik ve Erka Kablo başta olmak üzere, tüm katılımcı firmaları tebrik ediyoruz.

GNC Genco Electro ile yıl boyunca Dünya’nın her yerine yaptığımız iş seyahatleri ve ticari ziyaretler ile hem elektrik sektörünün büyüyerek gelişmesine hem de ülkemizin Dünya aktörleriyle yarışabilecek seviyedeki üretim kabiliyetlerini tek tek anlatıyoruz.

Bu yorucu ama aynı zamanda gurur veren temponun bir parçası olduğumuz için her zaman kıvanç duyduk. WIN Fuarı’nda da aynı amaca hizmet eden sebebiyle tüm sektöre katkı vereceğini umut ediyoruz.”

Bu yıl, gücünü ve tecrübesini kurucularının zengin kariyer geçmişinden ve güvenilirliğinden alan GNC Genco Electro’nun kuruluşu, yılın heyecan getiren haberlerinden oldu.

GNC Genco Electro; aydınlatma, dekoratif aydınlatma, solar, enerji ve zayıf akım kablosu, boru, röle, ölçü cihazları, kablo kanalı, trafo, kablolu makara, anahtar-priz, grup priz, sigorta kutuları, dağıtım panoları, elektrik panoları, rack kabin, alçak ve orta gerilim ürünleri, kablo pabucu ve klemens gibi ürünler başta olmak üzere, iş ortaklarının toptan, perakende ve proje ihtiyaçlarına hızlı ve güvenilir çözümler sunmak, dış pazar ilişkilerini geliştirip sağlamlaştırmak amacıyla kuruldu.

Sektörün öncülerinden tam destek alan genç ekibiyle GNC Genco Electro önümüzdeki dönemde adından sıkça söz ettirecek firmalar arasında görülüyor.