gnc-genco-electro

GNC Genco Electro Genel Müdürü Sn. Genco Uysal, yurtdışı pazarlarda sektörün nabzını tutan seyahat programı kapsamında Balkanlar turunu tamamladı.

GNC Genco Electro Genel Müdürü Sn. Genco Uysal sektörün nabzını Balkanlar turuyla tutmaya devam ediyor. Lojistik maliyetleri ve kültürel yakınlık sebebiyle Türk ürünlerinin çokça ilgi gördüğü Balkanlar coğrafyasında 10 günde Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Bosna Hersek, Karadağ, Kosova, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya ve Yunanistan ülkelerindeki yaklaşık 45 önde gelen elektrik toptancılarını ve proje firmalarını partnerleri Nak Kablo, ACK Aydınlatma ve Emfanorm Elektronik’in (Bylion) katılımları ile ziyaret ederek piyasaların son durumunu ve 2023 yılını değerlendirdi;

“Rusya- Ukrayna savaşı ve küresel enflasyon sebebiyle daralan ekonomilerden ötürü, dünya genelinde oluşan uygun fiyatlı ancak kaliteli mal arayışı Balkanlar ve Türkiye arasındaki halihazırda bulunan ticaret hacminin artışına büyük katkı sağlıyor.

gnc-genco-electro-balkanlardaki-sektor-arastirmasini-tamamladi

Özellikle Kosova ve Romanya’da pazarlar bu anlamda oldukça hareketli ve büyüyor. Nüfusu nispeten daha az olsa da Balkan ülkeleri Türk ürünlerinin kalitesine duydukları güven sebebiyle tercihlerinde Türkiye’yi ilk sıraya yerleştiriyor.

Biz de gerçekleştirdiğimiz saha ziyaretleri sayesinde hem mevcut müşterilerimizin pazardaki durumunu beraber değerlendirmek hem de portföyümüze yeni firmalar katarak ilerlemeyi hedefleyerek ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Görünen o ki Balkanlar 2023’ün son çeyreğinin ve 2024’ün gözde pazarlarından biri olmayı devam edecek.” 

Türkiye’de elektrik ve aydınlatma endüstrilerinde üretim yapan birçok değerli markanın yurt dışı faaliyetleri ve ihracat hedefleri doğrultusunda destek veren GNC Genco Electro, önümüzdeki dönemde Türkiye ile hedef pazar konumundaki ülkeler arasında ticaret hacmini geliştirecek çalışmalar yürütmek üzere seyahatlerine devam etmeyi planlıyor.