sigma-urun-yoneticisi-seda-guneyden-otomatik-transfer-salterinden-daha-fazlasi-5

Modern yaşamımızın vazgeçilmez ihtiyacı olan elektrik enerjisi, kesintiye uğradığı zaman son kullanıcılardan endüstriyel tesislere kadar her alanı etkiliyor.

Teknoloji dünyamızın, enerjiye bağımlılığı düşünüldüğünde enerji tedarik sürekliliğinin sağlanması en önemli konu başlıklarından biri haline geliyor. Enerji kesintilerine alternatif bir çözüm olarak geliştirilen jeneratörler ise güvenlikli çalışacak otomatik transfer sistemlerine ihtiyaç duyuyor.

Sigma Otomatik Transfer Şalterleri, enerji kaynakları arası güvenli geçiş sağlamanın yanı sıra sunduğu ek özellikler ile ön plana çıkıyor.

Klasik transfer şalterlerinin aksine içerisinde bulunan 2 adet devre kesici ile aşırı akımlara karşı koruma fonksiyonunu da yerine getiriyor.

Böylece pano içerisinde gerek şebeke tarafında gerekse jeneratör tarafında devre kesici kullanma zorunluluğu ortadan kalkarken, alandan da tasarruf sağlanmış oluyor.

Elektrik sistemlerinde yaşanan bazı problemler, sisteme bağlı yükler üzerinde ciddi hasar meydana getirebilmektedir. Bu hasarların yaygın nedenleri arasında gerilim düşmesi, gerilim yükselmesi, faz kaybı örnek gösterilir.

Faz kaybını ele aldığımızda; O.G kısımda sigorta atması, trafo çıkışında bulunan yük ayırıcının bacaklarında geçirmeme, hatlarda yaşanan kopmalar neden olarak gösterilebilir.

Gerilim düşümü ve yükselmesi ise enerji kalitesinde yaşanan bir problem olarak karşımıza çıkmakta olup uzun kablolamalar, devreye girip çıkan yükler, şebeke yetersizliği, aşırı yüklenme gibi nedenlere bağlı olarak gelişir.

Tüm bu problemler yük tarafında cihazlarda yanma, bozulma ile sonuçlanan ciddi hasarlara neden olabilmektedir.

Sigma Otomatik Transfer Şalterleri, şebekeden ve alternatif kaynaktan aldığı enerjiyi yüklere dağıtmadan önce düşük gerilim, yüksek gerilim faz kaybı gibi enerjinin kalite problemlerini analiz ederek, herhangi bir hata saptaması durumunda jeneratöre otomatik geçişi sağlıyor.

Böylece yaygın gözüken enerji kalite problemlerine de çözüm getirmiş oluyor.Sigma Transfer Şalterleri tüm bu fonksiyonları alternatif yöntemlerin aksine kompakt tek bir ünitede, pano içerisinde ürün karmaşıklığına neden olmadan sağlıyor.