sigma-darbe-akim-anahtari-ile-kontrol-sende-aydinlatmada-kontrol-zamani

Alçak gerilim kontrol-koruma ürünleri sektöründe gerçekleştirdiği kaliteli üretimle öne çıkan Sigma Elektrik, Sigma Darbe Akım Anahtarı’nı tüketicinin kullanımına sundu. Anahtar, kablo ve işçilik maliyetlerini düşürmenin yanı sıra aydınlatma elemanlarının istenilen noktadan açılıp kapatılmasını sağlayarak hareket özgürlüğü de yaratıyor.

Sigma Elektrik, konutlar, ofisler, ticari binalar, kamu binaları ve fabrikalar gibi tüm mekânlarda kullanılabilecek Sigma Darbe Akım Anahtarı’nı piyasaya sundu.

Basit, enerji tasarrufu yaratan ve tüm işletmelerde verimli bir aydınlatma kontrol sistemi gerçekleştiren cihaz, aydınlatma devrelerinde daha az kablo gerektirmesiyle malzeme maliyetinden, sahada çalışan teknik ekiplerin montaj sürelerini önemli ölçüde kısaltmasıyla da zamandan tasarruf sağlıyor.

sigma-darbe-akim-anahtari

50 Metre Mesafeye Kadar Kullanılabiliyor

Aydınlatma devrelerinin birden fazla noktadan kontrol edilebilmesi için kullanılan Sigma Darbe Akım Anahtarı (impuls röle; telleruptör), özellikle geniş ve uzun alanların aydınlatma kontrolünde hareket özgürlüğü sağlamasıyla öne çıkıyor.

Darbe akım anahtarının içinde bulunan özel anahtarlama mekanizması, mekânda kullanılan aydınlatma elemanlarının, 50 metre mesafe dahilindeki pek çok noktadan açılıp kapatılabilmesini sağlıyor.

Sigma Darbe Akım Anahtarları bina dağıtım kutuları ve/veya sigorta kutuları içinde kullanılabileceği gibi elektrik panosu içerisindeki 35 mm DIN rayına da monte edilebiliyor.

Cihaz 16A, 230V çalışma değerlerinde 1NO (normalde açık) kontaklı olarak üretiliyor. Cihaz, LED, floresan dahil her tür aydınlatma elemanına sahip sistemlerde kullanılabiliyor.

 

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.