Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVID-19), gündelik hayatı etkilediği gibi iş hayatında da birçok değişime sebep oldu.

Mutlusan Elektrik, salgın sürecinin başlamasıyla birlikte Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan kuralları özenle takip ederek bünyesinde hijyen odaklı bir çalışma sistemi oluşturdu. Bu titiz yaklaşımla şirket içinde birçok değişikliğe gidildi.

ALINAN ÖNLEMLERDEN BAZILARI

  • Mutlusan Elektrik’i ziyaret eden misafirler, binaya giriş yapmadan önce ateş ölçümü ve dezenfektan uygulamasına tâbi tutuluyor ve kendilerine bir maske veriliyor.
  • Fabrikamız içerisindeki ofisler, holler, kapı kolları, asansör düğmeleri, merdiven korkulukları ve lavabo bataryaları 2 saatte bir dezenfekte ediliyor.
  • Personel servisleri görev öncesi ve sonrası her gün düzenli dezenfekte ediliyor, (araç içi dezenfektasyon, koltuklar, tutacaklar, vb.)
  • Personelin sosyal mesafesi göz önünde bulundurularak servis araçlarının sayısının arttırılmış durumda.
  • Yemek saatlerinde düzenleme yapılarak farklı zamanlarda yemek servis ediliyor.
  • Yemekhanelerde sosyal güvenlik mesafesinin korunması için gerekli düzenleme duyurular yapılıyor.
  • Tek kullanımlık bardak ve servis ekipmanlarının tercih edilmeye başlanılması.

Alınan sıkı tedbirler doğrultusunda oluşturulan yeni düzen, normalleşme sürecinde fabrikaların hazır olup olmadığının  saha araştırması yapan FOX TV ekibince incelendi ve ana habere konu oldu.

SALGINDA ÜRETİM İÇİN ÖRNEK FABRİKA

Sosyal mesafeyi koruyarak gerçekleştirilen fabrika gezisinde, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz ve personelle kısa röportajlar yapıldı.

Yapılan ziyaret sonrasında  FOX TV Ana Haber Bülteninde “Salgında Üretim İçin Örnek Fabrika” başlığı ile yer alan Mutlusan Elektrik, sektördeki örnekliği ve öncü konumunu pandemi sürecinde de devam ettiriyor.