mta-elektronik-teknolojileri-huseyin-tigtepe-roportaj-gorsel

Sadece Güvenlik Hizmeti Sağlamıyor, Aynı Zamanda Güven Veriyoruz..

Sektörüm Dergisi: Hüseyin bey, MTA Elekronik hangi sektörlere, hangi hizmetleri sunuyor, bize firmanızdan bahseder misiniz?

Hüseyin TIĞTEPE: MTA Elektronik Teknolojileri olarak, elektronik ve güvenlik sistemleri sektöründe uzman ve deneyimli kadromuzla, tüm zayıf akım alanlarında hizmet veriyoruz. Üstlendiğimiz projelerde bizim için asıl olan; hızlı ve çözüm odaklı mühendislik yaklaşımıyla müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaktır.

Bu projelerde, sürecin en başından en sonuna kadar her aşamasında bulunuyor, doğru ve hızlı proje desteğinden, uygun sistem ve komponentlerin seçimine, sistemlerin eksiksiz ve zamanında sağlanmasına ve devreye alınmasını takiben satış sonrası servis hizmetlerini de kapsayacak şekilde bir hizmetler bütünü sunuyoruz.

Bugüne kadar yalnızca yurtiçinde değil,  başta Gürcistan, Almanya, Hindistan olmak üzere yurtdışında da birçok prestijli projeyi başarıyla tamamladık.

mta-elektronik-teknolojileri-huseyin-tigtepe-roportaj-gorsel-2
MTA Elektronik Teknolojileri

Hızla gelişen sektörümüzde, meslek ilkelerinden taviz vermeden profesyonel ve çözüm odaklı hizmet vermeyi ve marka imajımızı koruma yönündeki hedeflerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Bunu sağlamak adına; müşterilerimizin değişen ve gelişen gereksinimlerini karşılayabilecek çeşitlilikte ürün, teknik destek, satış sonrası diğer hizmetlerimizle memnuniyetlerini en üst düzeye çıkartabilmek için çalışıyoruz.

Hangi sektörlere yönelik çalışıyorsunuz? Ürün gamınızda neler var?

Güvenlik Sistemleri ve Bilişim sektörü  başlıca çalışma alanlarımız. Hizmet alanlarımız ise; CCTV, IP Network Kamera Sistemleri, Yangın Algılama Sistemleri, Geçiş Kontrol Sistemleri, Network Altyapı Hizmetleri, Fiber Optik Altyapı Hizmetleri, Otopark Kontrol Sistemleri, Yeni Nesil Yüz Tanıma Sistemi, Seslendirme ve Anons Sistemleri’nden oluşuyor.

MTA Elektronik Teknolojileri olarak hizmet alanlarımızda çok çeşitli resmi ve özel kurumlara, projelere hizmet verdik.

Aynı zamanda DAHUA Security proje partneri olmamız nedeniyle, güvenlik çözümlerinde, DAHUA markalı ürünlerin tercih edildiği projeler kısmında bulunan kamu ve özel sektör temsilcilerinin tüm uygulama ve mühendislik hizmetleri de üstleniyoruz.

Partnerliğini yapmış olduğumuz DAHUA Teknolojileri, sektörümüzde Ar-Ge çalışmalarına en büyük bütçeyi ayıran firmaların başında geliyor. Yakalanan bu kalite, bize bir güç, dolayısıyla sorumluluk da yüklüyor.

MTA olarak,  DAHUA ve markamızın başarısını sürdürebilmek için, sahada karşılaştığımız problemi de çok hızlı bir biçimde ileterek, Ar-Ge faaliyetlerine katkıda bulunuyoruz.

Sektörde yaşadığınız zorluklar ve bunlara yönelik çözüm önerilerinizi paylaşır mısınız?

Güvenlik sektörü yaşanan firma sirkülasyonu sebebiyle bir türlü taşların yerine oturmadığı zor bir sektördür. Bunun da başlıca sebebi döviz kurlarına entegre biçimde yürüyen bir sektör olmamızdır.

Kur dalgalanmaları uzun vadeli yatırımlar, pazarlama stratejileri belirleme noktasında karar alma süreçlerine olumsuz etki ediyor. Sürekli bir risk ile karşı karşıya olduğunuz bir sahada iş yapmaya çalışıyorsanız işiniz pek de kolay değil.

Sanırım bu noktanın çözümüne yönelik yapılması gereken şey, hizmet kalitesini arttırmak ve güvenlik ürünleri, firmalarına olan güveni tesis edebilmektir.

Şu an sektör olarak yaşadığımız en sancılı durum belli bir çizgiyi yakalamış firmaların henüz yeterince kökleşmemiş olmasın- dan kaynaklanıyor. Dengelenme için zamana, bu zamanı geçirirken de doğru adımlar atarak marka değerimizi arttıracak işler yapmaya ihtiyacımız var.

Hüseyin bey, bu güzel sohbet için teşekkür ediyor başarılarınızın sürmesini diliyoruz. Okurlarımıza yönelik eklemek istedikleriniz var mı?

Sektörüm Dergisi elektrik, aydınlatma ve güvenlik sistemleri sektörlerinde, yıllardır en kaliteli yayını, en tarafsız biçimde sunarak, sektörel tüm gelişmeleri yakından takip ettiğimiz bir mecra. Bu bağlamda takipçiniz olan tüm değerli okurlara selamlarımı iletiyorum.

Röportaj: Sektörüm Elektrik Aydınlatma Güvenlik Dergisi

 • FİRMA KÜNYE
 • Firma Adı: MTA Güvenlik Sistemleri Ve Bilişim Tek. San Ltd. Şti.
 • Kuruluş Yılı: 2015
 • Faaliyet Alanı: CCTV, IP Network Kamera Sistemleri, Yangın Algılama Sistemleri, Geçiş Kontrol Sistemleri, Network Altyapı Hizmetleri, Fiber Optik Altyapı Hizmetleri, Otopark Kontrol Sistemleri, Yeni Nesil Yüz Tanıma Sistemi, Seslendirme ve Anons Sistemleri
 • Faaliyet Şekli: İthalat, Proje, Distribütör
 • Tel: 0 212 210 86 76
 • Ürün Grupları: CCTV, IP Network Kamera Sistemleri, Yangın Algılama Sistemleri, Geçiş Kontrol Sistemleri, Network Altyapı Hizmetleri, Fiber Optik Altyapı Hizmetleri, Otopark Kontrol Sistemleri, Yeni Nesil Yüz Tanıma Sistemi, Seslendirme ve Anons Sistemleri
 • Yetkili Kişi: Hüseyin Tığtepe
 • Çalışan Sayısı: 10

“We Not Only Provide Security Services, but also Give Confidence”

Sektörüm Dergisi: Mr. Hüseyin, MTA Electron- ics offers services to which sectors, please tell us about your company?

Hüseyin TIĞTEPE: As MTA Electronic Technologies, we provide service in all low voltage areas with our expert and experienced staff in the electronic and security systems sector. The main thing for us in the projects we undertake is to keep customer satisfaction at the highest level with a fast and solution oriented engineering approach.

In these projects, we attend all of the processes from the very beginning to the very end; we offer a complete set of services comprising the services ranging from the right and fast project support, to the selection of appropriate systems and co mponents, to the complete and timely delivery of the systems, and to the after-sales services following start-up.

To date, we have successfully completed many prestigious projects not only in Turkey but also abroad, especially in Georgia, Germany and India. In our rap- idly developing sector, we will continue to provide professional and solution-oriented service without making concessions of our professional principles and maintain our goals to protect our brand image.

To ensure this; we strive to maximize our customers’ satisfaction with our wide range of products, technical support, after-sales services that can meet the changing and evolving needs of our customers.

Which sectors do you work for? What’s in your product range?

Security Systems and Information Technologies (IT) sectors are our main fields of study. Our service areas are; CCTV, IP Network Camera Systems, Fire Detection Systems, Access Control Systems, Net- work Infrastructure Services, Fiber Optic Infrastructure Services, Parking Place Control Systems, Next Generation Face Recognition System, Voice and An- nouncement (Public Address) Systems.

As MTA Electronic Technologies, we have provided services to various public and private institutions and projects in our service areas. Since we are also a DAHUA Security project partner, we also undertake all application and engineering services of public and private sector representatives in the projects where DAHUA branded products are preferred in security solutions.

The DAHUA Technologies, which we make partner- ship with, is one of the companies that allocates the largest budget to R & D activities in our sector.

The quality that is captured gives power to us, therefore lays burden on us as well. As MTA, in order to continue the success of DAHUA and our brand, we are contributing to R & D activities by conveying the problem we encountered in the field very quickly.

Can you share your challenges in the sector and solution suggestions for these challenges?

The security sector is a difficult sector since everything has not yet fallen into place due to the company circulation. The main reason for this is that we are a sector that is integrated in exchange rates.

Exchange rate fluctuations have a negative impact on decision-making processes in determining long- term investments and marketing strategies. If you are trying to do business in a field where you are facing a constant risk, your work is not easy.

I think that the point to solve these issues is to improve the quality of service and to establish trust in the security products and companies. The most painful situation we currently live in as a sector stems from the fact that the companies that have caught a certain line have not yet become established.

We need time for balancing and do things that will increase our brand value by taking the right steps while passing this time.

Mr. Hüseyin, thank you for this nice chat and we wish you continued success. Do you have any- thing to add for our readers?

Sektörüm Magazine is a medium where we closely follow all developments in the sector by presenting the best quality publication in the electricity, lighting and security systems sectors in the most objective manner for many years. In this respect, I express my greetings to all of the esteemed readers who follow you.


 • Company Name: MTA Security Systems And Information Systems (It) Tech. Ind. Co. Ltd.
 • Year of Establishment: 2015
 • Fields of Activity: CCTV, IP Network Camera Systems, Fire Detection Systems, Access Control Systems, Network Infrastructure Services, Fiber Optic Infrastructure Services, Parking Place Control Systems, Next Generation Face Recognition System, Voice and Announcement (Public Address) Systems
 • Activity Type: Import, Project, Distributor
 • Tel: 0 212 210 86 76
 • Product Groups: CCTV, IP Network Camera Systems, Fire Detection Systems, Access Control Systems, Network Infrastructure Services, Fiber Optic Infrastructure Services, Parking Place Control Systems, Next Generation Face Recognition Systems, Voice and Announcement (Public Address) Systems
 • Authorized Person: Hüseyin Tığtepe
 • Number of Employees: 10
Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.