maxel-endustri-satis-muduru-ufuk-tekin-ile-roportaj

Bundan Sonraki Hedefimiz Ortadoğu Ve Afrika Pazarları Olacak

Ufuk bey, Maxel Endüstri’nin kuruluş süreci ve yapılanması hakkında kısa bir bilgi alabilir miyiz?

“Maxell Endüstri” 2020 yılının şubat ayında ticari faaliyetine resmen başladı. Yaklaşık 8 yıllık Wago Türkiye’de çalışma geçmişim bulunmakta. Dolayısıyla sektöre uzak değiliz.

Uzun yıllar boyunca, uluslararası kurumsal bir firmada çalışmanın getirdiği tecrübe, standart al-sat firmalarından ayrışmamızı sağladı.

Üretim yapan tesislerin ihtiyacı doğrultusunda elektrik, elektronik ve otomasyon ürünlerinin tedarikini gerçekleştiriyoruz.

Bu alanda en önemli husus müşteri taleplerine yönlendirme yapıyor olmak. Bu da firmanın, doğru ürünü doğru fiyata almasıyla pekişiyor. ,

Bugün odaklandığımız vizyoner hamleler sayesinde Türkiye’nin en büyük firmalarına hizmet veriyoruz.

Maxel Endüstri’nin hedefleri nedir diye soracak olsak neler söylersiniz?

Önceliğimiz Wago markasının ürünlerini piyasada kendi çatımız altında dağıtımı gerçekleştirmek.

Biraz önce bahsetttiğim gibi, uzun yıllardır sahada Wago bayrağını taşımanın bir sonucu olan bağlılık ve prensiplerimiz nedeniyle, bu şirket var oldukça ya da Wago Türkiye’nin yönetiminin değişmesi gibi özel durumlar yaşanmadığı sürece aktif bayiliğimize devam edeceğiz.

Sektörde birçok uluslararası marka var. Ve birçoğuyla çeşitli anlaşmalar içerisindeyiz. Resmi faaliyetlerimize başladığımız günden bu yana, çok kısa süre içerisinde ürün dağıtım çeşitliliğimiz 500 adeti buldu.

Yıl sonu hedeflerimiz ise minumum 1.000 ürün çeşitliliğidir. Bu da, elektrik elektronik ve otomasyon bölümlerinin tüm ürün gamına sahip olmamız anlamına gelecek.

Elektrik, elektronik ve otomasyon sektörlerinde üretim yapan, alanlarında çözüm arayan her üreticiyle çalışıyoruz.

ORTADOĞU VE AFRİKA ÜLKELERİNİ ÖNEMSİYORUZ

Özellikle aynı işi yaptığımızı düşündüğümüz büyük Avrupa firmalarını rol model olarak örnek alıyoruz. Avrupa firmaları, iç piyasalarıyla beraber çeşitli ülkelerde de ticari faaliyetlerini sürdürüyorlar.

En büyük artıları, kendi ülkelerinde bulunan üretici sayılarının fazla olması ve hitap ettikleri sektörlerde etkin rol almalarıdır. Hatta kendilerine uzak Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde de ciddi adımlar attıklarını görüyoruz.

Aynı yapıyı Türkiye’de kurmaya başarabilirsek, partner olduğumuz yerli üreticilere ve kendi firmamıza ivme kazandırmış oluruz. Bu anlamda belki de, Türkiye’den daha çok Ortadoğu ve Afrika ülkelerine önem veriyoruz.

Çünkü bu ülkelerin; kurulması gereken alt yapılara ve yeni şehirlere, ciddi projelere ihtiyaçları var.

Sektörde yaşadığınız zorluklar ve bunlara yönelik çözüm önerilerinizi paylaşır mısınız?

Bazı firmaların ürünleri arıza konusunda çok cimridir. Yıllardır en küçük bir arızaya yol açmayan ve sahada aktif çalışan birçok elektronik cihazlarımız bulunuyor.

BİZ, İNANMADIĞIMIZ HİÇBİR MARKAYLA ÇALIŞMIYORUZ.

Herhangi bir sorun yaşandığında ise direk üreticilerle temasta olduğumuz için çok hızlı aksiyon alabiliyoruz. Burada 2 farklı faktör var:

Birincisi; garanti kapsamı içerisinde bir arıza durumunda ücretsiz ürün değişimi yapabilmek, ikincisi ise; kullanıcı hatalarından oluşan arızalarda teknik servis hizmeti veya talebe göre yedek parça ürün tedariğini gerçekleştirebilmek. Maxel Endüstri gücünü; bu iki hzimet alanındaki başarısından alıyor.

Ufuk bey içten yanıtlarınız için teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum..

Sektörle bir arada olmamızı sağlayan yayınınız için teşekkür ederim. Tüm Sektörüm Dergisi okurlarına “Maxel” adına selamlarımı sunuyorum..

 

“Maxel Endüstri” firma sayfası için linki tıklayınız.. https://www.maxelendustri.com/ 

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.