karadeniz-bolge-bayileri-elbi-elektriki-anlatiyor (3)

#BanaElbiyiAnlat mottosuyla devam eden Bayi Söyleşi Dizisi Elbi Elektrik’in Karadeniz Bölgesi’ndeki bayilerinin anlatımları ile devam ediyor. Elbi Elektrik’i bu kez Asal Elektrik firma sahibi Sezgin Asal, Bakon Elektrik firma sahibi Kemal Tarım, Bakyar Elektrik firma ortağı ve yöneticisi Melik Yaroğlu ve Hasan Ayan Plastik firma sahibi Erdal Ayan anlatacak.

“Elbi Elektrik Nitelikli Projelerin Aranan Markası”

Asal Elektrik firma sahibi Sezgin Asal anlatıyor;

“Asal Elektrik olarak Samsun’un yerli firmasıyız. Babamız Musa  ASAL, ufak bir odada elektrik motoru sargısı (bobinaj) işi yaparak 1972 yılında mesleğe başlamıştır.

asal-elektrik-firma-sahibi-sezgin-asal (2)

1982 yılında Asal Elektrik olarak ticari faaliyetlerine başlamış bir firmayız. Temelimizde bobinaj olduğu için hep motor, pompa, elektrik kablosu, şalter ve endüstriyel tip ürünler alıp satmaya başlayarak bugünlere geldik. Bugün aydınlatma ve organize şube olmak üzere 2 mağazamız ile hizmete devam ediyoruz.

Elbi Elektrik ile tanışıklığımız 2006 yılına dayanıyor. O zamandan bu zamana Samsun bölge bayiliği yapıyoruz. Elbi ürünlerini tüm çeşitliliği ile stoklarımızda bulunduruyoruz.

Elbi’nin ürün kalitesi, müşteri odaklı çalışması, yenilikçi ve sürekli gelişen bir firma olması uzun yıllar süren birlikteliğimizin en önemli sebeplerinden. Elbi’nin yapılanması ve ürünlerinden son derece memnun olarak satışına devam etmekteyiz.

Elbi Elektrik’ten geleceğe yönelik beklentimiz, akıllı ev sistemleri ile birlikte kullanılabilecek, endüstriyel, haberleşmeli ve hem alıcıya hem de satıcıya katma değer yaratacak ürünleri pazara sunmasıdır. Elbi Elektrik, nitelikli projelerin aranan markası olma yolunda güvenilir, kaliteden ödün vermeyen ve iddiası olan ürünlerimizle pazar liderliğine oynayan bir marka.

“Elbi Yakın Gelecekte Gelişerek Daha da Büyüyecek”

Bakon Elektrik firma sahibi Kemal Tarım anlatıyor;

“2021 yılında bayilik faaliyetlerini başlattığımız Elbi Elektrik’in 2022 yılında bayisi olduk. Samsun merkezli firmamızda 30 personelimizle birlikte 3 bölgede toplam 34 il ve ilçeye toptan elektrik malzemesi satışı, pazarlaması ve tedariği yapıyoruz. Bünyemizde 20 bayiliğimiz olup, son 1 yıldır Elbi ürünlerinin de bayiliğini yapmaktayız.

bakon-elektrik-firma-sahibi-kemal-tarım (2)

Elbi’den çok memnunuz. Kurumsal yapısı, dürüstlüğü ve güvenilirliği, ürün kalite ve çeşitliliğinin geniş olması en sevdiğimiz özellikleridir. Kaliteli ürünleri rekabetçi fiyatlar ile sunması, pazar faaliyetlerinin noktasal bazda hızlı olması, aynı zamanda bayilerini distribütör gibi görüp hareket etmesi bizim için önemli artılarıdır.

Elbi firmasından beklentilerimiz, akıllı ev sistemleri gibi yeni ürünler geliştirmesidir. Sadece anahtar priz grubunda değil, farklı ürün gruplarında da önde gelen üretici firma olmasını bekliyoruz. Elbi firmasının yakın gelecekte gelişerek daha da büyüyeceğini düşünüyoruz.

“Sektörde Önü Açık, Yenilikçi, Gelişen Ve Geliştiren Bir Firma”

Bakyar Elektrik firma ortağı ve yöneticisi Melik Yaroğlu anlatıyor:

“1961 yılında Bakyar Koollektif olarak kurulan şirketimiz, 2020 yılında Bakyar Tekno Grup Elektrik olarak ticari hayatına devam etmektedir. Elektrik sektöründe tedarikçi olarak faaliyet gösteriyoruz.

bakyar-elektrik-firma-ortagi-ve-yoneticisi-melik-yaroglu (2)

Karadeniz Bölgesi’nde Trabzon merkezli bir firma olarak hizmet veriyoruz. Elbi markası ile ilk bayiliğimiz 2005 yılında başlamıştır. 2021 yılında Elbi markasının tekrardan bayi yapılanması içerisinde yerimizi aldık.

Elbi’yi anahtar priz grubunda ürün ve hizmet kalitesine her zaman güvendiğimiz, yenilikçi, pazarlama ve satış şartlarına uyumlu bir şirket olarak görüyoruz.

Aynı zamanda saha çalışmaları ve yardımlaşmaları açısından her zaman karşılıklı destek içerisindeyiz. Ürün sevkiyatları fabrikadan hızlı ve düzenli yapılıyor, hiçbir zaman mağduriyet yaşanmıyor. Günümüzde bunu sağlayabilmek çok büyük bir başarıdır.

Elbi’nin yeni ürün gruplarına girmesini ve gelişmesini bekliyoruz. Sektörde önü açık, yenilikçi, gelişen ve geliştiren bir firma olarak hız kesmeden devam edeceğini düşünüyorum. Elbi ile çalışmaktan son derece memnunuz.

Sorunlarımıza ve sorunlara hızlı cevap veren, müşteri odaklı çalışanları ve yöneticileri ile müşteri memnuniyetinin üst düzeyde tutulduğu bir firma olarak görmekte ve çalışmaktan keyif almaktayız. “

“Anahtar Priz Satışında Tek Markamız Elbi”

Hasan Ayan Plastik firma sahibi Erdal Ayan anlatıyor:

“Hasan Ayan Plastik 2003 yılında babamız Hasan Hüsnü Ayan tarafından kuruldu. Elektrik sektöründe kullanılan plastik malzemelerin ve kangal su borularının üretimini Samsun Organize Sanayi’deki fabrikamızda gerçekleştiriyoruz.

hasan-ayan-plastik-firma-sahibi-erdal-ayan (2)

7000 metrekarelik alanda halen üretime devam etmekteyiz. 2012 yılından itibaren elektrik sektöründe yer alan bazı kalemlerin bölge bayiliklerini alarak toptan malzeme satışına başladık.

2020 yılında da üretim ve elektrik malzeme satışını ayırarak, Samsun Bulvar’da bulunan şubemizi hayata geçirdik. Toptan malzeme satışında 4 bölge ve 32 ilde hizmet veriyoruz.

2021 yılından itibaren Elbi Elektrik bayiliğimize devam ediyoruz. Anahtar priz satışında tek markamız olan Elbi ile tedarik hizmetine devam ediyoruz. Elbi ürünlerinin kalitesi, montajı ve pazarda kabul gören fiyatları nedeniyle satışını yapmaktan çok memnunuz.

Beklentilerimiz, farklı ürün gruplarında da üretime girmeleri ve pazardan daha fazla pay alarak yenilikçi ve ilerleyen bir firma dinamiğine girmesidir.

Pandemi döneminde biraz yavaşlamış olsa da bu dinamiği yakın gelecekte yakalayacağını düşünüyorum. Kurumsal yapısı ile sektörde dikkat çeken Elbi Elektrik’in daha da büyüyerek devam etmesini, anahtar priz pazarında önemli bir oyuncu olarak varlığını sürdürmesini temenni ediyoruz.”