helacon-gecmeli-kablo-konnektorleri-2

HelaCon geçmeli kablo konnektörleri serisi, elektrikli koruma uygulamalarında kablo ve iletkenlerin hızlı, kolay ve güvenilir şekilde sonlandırılması ve dağıtımı için kullanılır. 450 volta kadar tipik bir muhafaza gerilimi aralığında kullanılabilirler. Çok çeşitli giriş kutupları, iletkenlerin sayısına ve mevcut alana bağlı olarak uygulamada yüksek esneklik sağlar.

2,5 mm²’ye kadar olan kesitler rahatlıkla uygulanabilir. Kullanılan kablo, çap, renk, buat ve montaj sistemlerinin farklı türleri nedeniyle kablo dağıtım ve branşman buatlarının şekli ülkeden ülkeye değişmektedir.

Geçmeli Kablo Konnektörleri: Net görüş ile çalışma: HelaCon Plus Mini

HelaCon Plus Mini, elektrikli muhafaza uygulamalarında profesyonel kablo bağlantıları için gelişmiş bir geçmeli kablo konektörüdür. Yeni geliştirilen çift yay, kolay kullanıma olanak tanır ve özellikle baş üstü çalışma gibi zor durumlarda montajcıları destekleyerek şeffaf muhafaza aracılığıyla optik olarak kontrol edilebilen uygun sabitleme sağlar.

Polikarbonattan (PC) yapılmış HelaCon push-in kablo konnektörleri, elektronik kurulum alanında kabloların hızlı, kolay ve güvenilir şekilde bağlanması ve dağıtılması için kullanılır.

HelaCon Plus Mini, uygun proses ve maksimum güvenlik gerektiğinde mümkün olan en iyi çözümü sunar. 

HelaCon Easy

Kompakt konnektör boyutu, dar alanlara mükemmel uyum sağlar ve genellikle duvar üstü veya gömme montajlı her türlü bağlantı kutusunda kullanılabilir. HelaCon Easy, elektrik tesisatı alanlarında sert kabloları bağlamak için kullanılır. 

HelaCon Lux Kablo Terminali

HelaCon Lux, gizli kablolamadan gelen tek iletkenin aydınlatma armatürünün esnek bir iletkenine bağlanması gereken aydınlatma tesisatı için ideal seçimdir.

Çıkış/aydınlatma tarafındaki iletken, kilitleme mekanizmasına basılarak kolayca sokulabilir ve istenildiği zaman aynı şekilde serbest bırakılabilir. Aydınlatma tarafı her türlü iletkeni taşıyabilir ve HelaCon Lux konnektörlerini kontrol cihazları gibi esnek bağlantı kabloları taşıyan cihazları  bağlamak için de kullanışlı hale getirir. Örneğin; panjurlar, fanlar ve diğer cihazlar için.

HelaCon Plus Tırnaklı Kablo Klemensi

Tek telli, çok telli ve ince telli dahil tüm tel türleri için uygun olan HelaCon Plus Tırnaklı Kablo Klemensi, elektrik kablolarını ve iletkenleri hızlı ve kolay bir şekilde bağlamak için bir kollu sıkıştırma sistemi kullanır. Ayrı bir voltaj test noktası ve şeffaf muhafaza dahil özelliklerle birlikte, genel güvenliği artırırken kurulum, uygulama ve bakımı kolaylaştırır.

Şeffaf muhafaza, tesisatçının kablonun doğru uzunlukta takılıp takılmadığını ve sağlam bir bağlantı olup olmadığını bir bakışta görebileceği anlamına gelir. Ayrıca, fark edilebilir hataları veya sorunları hızlı bir şekilde belirlemelerine yardımcı olur.

Maksimum esneklik için tasarlanan HelaCon Plus Releasable, duvar üstü veya gömme montajlı olarak her türlü muhafaza veya bağlantı kutusunda kullanılabilir. 10 mm’lik bir soyma uzunluğuna ve 0,2 mm ila 4,00 mm2’lik bir sıkma aralığına sahiptir ve bu nedenle lamba anahtarlarının, aydınlatma armatürlerinin ve prizlerin arkasındaki ev kurulumları da dahil olmak üzere çoğu kablo ve uygulamanın üstesinden gelebilir. Ayrıca –30° ila +85°C çalışma sıcaklığı aralığı ve UL94VO alevlenme derecesi ile güçlü çok yönlü performans ve güvenlik için tasarlanmıştır.