elbi-elektrik-ihracat-hedeflerine-yogunlasti-2

Yaklaşık 35 yıldır elektrik sektörde faaliyet gösteren ve anahtar priz üretiminde Türkiye’nin en güçlü markalarından Elbi Elektrik, 8-10 Mayıs’ta katıldığı Antalya Electrolighting Fuarı’nda ihracat hedeflerine yönelik çalışmalarını sürdürdü.

Elbi Türkiye pazarında, yerli üretim gücü, kalitesi ve yenilikçi yaklaşımıyla kurumsal ve özel projelerin daimi tercihleri arasında yer alıyor. Yerli piyasada sağladığı özel konumunu, kalite ve güven kriterlerindeki hassasiyetiyle perçinleyen marka, yurt dışındaki faaliyetlerini de yoğunlaştırmış durumda.

Bu kapsamda, her yıl Mayıs ayında Antalya’da düzenlenen ve yalnızca yurt dışı ziyaretçilere açık yapısıyla B2B görüşmeleri ve ticari iş birlikleri alanında özelleşen fuarda yerini alan Elbi; özellikle Orta Doğu ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkeden ziyaretçilerini ağırladı.

Fuara Elbi Elektrik’i temsil etmek üzere, Yurtdışı Satış Müdürü Ali Faruk Gür ve Yurtdışı Bölge Satış Sorumlusu Olga Şen katıldı. Yenilikçi çalışmalarımızı sergileme fırsatı bulduğumuz bu tür organizasyonlarda yer almayı önemsiyoruz diyen Ali Faruk Gür sözlerini şöyle sürdürdü;

“Electrolighting Fuarı’nda birçok ülkeden ziyaretçi ağırladık ve kalite anlayışımızı, inovasyonu önceleyen idari yapımızı global arenadaki paydaşlarımıza doğrudan aktarma imkanı bulduk. Hedeflerimizi salt Türkiye pazarıyla sınırlı tutmuyor, ihracat oranlarımıza da yurt içinde olduğu gibi yansıtmak istiyoruz. Elbi Elektrik olarak her zaman, sadece Türkiye’ye değil, aynı zamanda yurt dışındaki müşterilerine de en kaliteli ürünleri sunmayı amaçladık. Bunun olumlu yansımalarını fuar ortamında izlemekten son derece memnuniyet duyuyoruz.”

3 bin m2 alan üzerine kurulu üretim tesislerinde ürünlerini, dünya standartlarında ve otomasyona dayalı son teknoloji makine parkurunda üreten Elbi’nin ürün yelpazesinde; anahtar-priz, grup priz, aksesuar ürünleri bulunuyor. Elektrik sektöründe, ülkenin en gelişmiş laboratuvarlarından birine sahip olan Elbi, ürünlerinin kalite testlerini de kendi bünyesindeki tesislerinde yapıyor.