Dikey Tip Sigortalı Yük Ayırıcıları elektrik dağıtım panoları için tasarlanan, 3 fazlı, NH sigorta ile birlikte kullanılan, koruma ve manuel kontrol elemanıdır.

Neden Kullanılır?

Dikey Tip Sigortalı Yük Ayırıcılar, elektrik dağıtım panolarında yük altındaki akımların güvenli şekilde ayrılmasını, aşırı yük akımlarına ve kısa devre akımlarına karşı da güvenli korumayı sağlarlar.

NH sigortalar karakteristikleri gereği kısa devre akımı oluşması durumunda oldukça hızlı tepki verme yeteneğine sahiptir. Kısa devre akımlarının hızlıca kesilmesi, elektrik tesisatında oluşabilecek zararın önüne geçilmesinin ana kaynağıdır.

Yüksek kesme kapasitesi ve darbelere oldukça dayanıklı steatit NH sigorta gövdesi ile kısa devre akımları gövde içerisinde sönümlenirken arkın gövde dışına taşmasına izin verilmemiş olur.

NH sigortanın devre dışı kalması durumunda ise yenisi ile değişimi oldukça pratik ve ekonomiktir.

Sigma Elektrik Dikey Tip Sigortalı Yük Ayırıcılar park pozisyonu özelliği ile bakım ve operasyon işlemleri sırasısıda kaza ve yaralanmalara karşı güvenliği en yüksek seviyede tutar.

Sigma Akım Trafolu Dikey Tip Sigortalı Yük Ayırıcıları

Enerjinin verimli kullanılması, arıza durumlarının tespiti için enerjinin ölçülmesi gün geçtikçe daha önemli bir hal almaktadır.

Bunun için ana enerji dağıtım panolarında kullanılan Dikey Tip Sigortalı Ayırıcılara entegre edilebilen akım trafoları, enerji ölçüm ihtiyaçlarına oldukça pratik bir çözüm sunmaktadır.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.