sigma-kacak-akim-algilama-roleleri-56

Yaptığı araştırmalar ve deneyimler sonucunda yenilenen tasarımı ve performans özellikleri ile Sigma Kaçak Akım Algılama Röleleri, elektrik panolarında yerini almaya başladı.

Kaçak akım koruma uygulamalarında en çok tercih edilen ürün olan kaçak akım algılama röleleri, sunduğu kullanım kolaylığı ve avantajlar nedeniyle de elektrik panolarında en çok tercih edilen ürünler arasında. Herhangi bir kaçak durumu oluştuğunda devreyi açarak olumsuz durumlarla karşılaşılmasının önüne geçen ürün, kullanıcı dostu bir yapıya sahip.

Kolay Kullanım Avantajı

Sigma Elektrik, kaçak akım koruma kombinasyonunda AG devre kesici, açtırma bobini ve toroidal transformatör ile birlikte kullanılan Kaçak Akım Algılama Rölesi’ni yaptığı araştırma ve deneyimler sonucunda revize ederek yeniledi.

sigma-kacak-akim-algilama-roleleri4

Bu kapsamda daha küçük boyutlu ve kolay kullanım sağlayan yeni panel, panoda az yer kaplayan teknolojik bir tasarıma sahip.

İstenilen Değerde Ayarlanabilme Özelliği

Sigma Elektrik,  sunduğu çözümler arasında bulunan, kaçak akımı algılayıp tespit ederek açma yapan, insanları ve tesisatı koruyan kaçak akım rölelerini güncelleyerek gereksiz elektrik kesintilerine izin vermeyen A tipi ünite ve kolay kullanım sunan ayar düğmeleri ile kompakt bir tasarım haline getirdi. Kullanıcının 0,15mA’den 30A’e kadar kaçak akım eşik değerini ayarlayabildiği ürün, aynı zamanda yüksek akımlara sahip tesislerde standart kaçak akım koruma şalterlerine göre çok daha geniş kullanım imkanı tanıyor.

sigma-kacak-akim-algilama-roleleri-pano-gorseli

Ayarlanabilir Gecikme Süresi

Yenilenen tasarımıyla sunulan Sigma kaçak akım algılama rölesinde DC bileşenler ve harmonikler nedeniyle gereksiz açmalara izin vermeyen A tipi ünite mevcut olup 0,05sn-3sn arasında ayarlanabilir gecikme süresiyle kaçak akım uygulamalarında selektiviteyi de sağlamış oluyor. Artan performansın kompakt boyut ile birleştiği Sigma Kaçak Akım Algılama Röleleri sistemde kaçak akım kaynaklı hata oluşmasına izin vermeyerek kullanıcılarına güven veriyor.