Tarihi Bursa Tophane Surları ve Bursa Kent Ormanı yürüyüş yolu aydınlatma projesi kapsamında LEDRAM LED sokak armatürleri kullanıldı.

Orhan Gazi’nin 23 yıl boyunca kuşatma altında tuttuktan sonra fethettiği Bursa; 500 yıl tüm Dünya’ya hükmeden bir imparatorluğun temellerinin atıldığı şehirdir. 

2 bin 200 yıllık tarihi boyunca her kuşatmaya direnen, her metrekaresinde ayrı bir tarih yazılan Bursa Kalesi, sur ve kapıları yeniden gün yüzüne çıktı. 

Kenti çevreleyen surlar; savaşlar, depremler, yangınlar ve çarpık kentleşme gibi nedenlerle zamanla ortadan kaybolsa da Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Osmangazi Belediyesi’nin ortak çalışmalarıyla aslına uygun olarak yeniden kentin tarihi güzellikleri arasına kazandırıldı.

Bursa surları ve kapılarını yeniden ortaya çıkarmak için alanında uzman sanat tarihçileri, arkeologlar ve mimarlarla çalışarak, asırlar önce kaybolan büyük bir bulmacayı tek tek sabırla çözme mücadelesi verildi. 

3 bin 400 metrelik sur duvarı, 67 kulesi ve 5 kapısının yeniden ortaya çıkarılmasının amaçlandığı çalışmalar kapsamında; Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından LEDRAM GM-100/GM-200 LED Projektör ve MAX-5000 LED Sokak Armatürleri tercih edildi. 

 “TARİHİ AYDINLATIYORUZ” sloganı ile yola çıkan LEDRAM; bu projede Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış Bursa’nın en önemli tarihi dokusunu aydınlattı. 

Projede tercih edilen bu aydınlatma ürünleri, estetik unsurların yanı sıra enerji verimliliği ve tasarrufuna da büyük katkı sağladı. LED aydınlatma projeleri, kentin kimliğini oluşturan eserin, etkileyici tarihi dokusunu ortaya çıkardı.

LEDRAM AYDINLATMA; kurulduğu günden bu yana, uluslararası topluma katkı sağlamak ve bu katkıyı sürekli arttırmak yönetim prensibiyle, tatmin edici ve zenginleştirici bir gerçekleştirmeyi hedefleyen, aydınlatma alanında uzmanlaşmış bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 

Yurtiçi ve yurtdışında kalite standartlarına uygun, katma değeri yüksek ürünleriyle; taleplere en kısa sürede cevap marka, müşteri ilişkileri ve hizmet odaklı çalışma anlayışıyla da öne çıkıyor. 

Mühendislik çalışmalarında ekolojik dengeye katkı sağlamak amacıyla, makul fiyat ve kaliteli ürünlerin tedariği ile üstün niteliklere sahip ürünler üretiyor.

LEDRAM AYDINLATMA ürün kataloğu ilginizi çekebilir.