arsel-elektronikten-yuksek-isikli-acil-aydinlatma-versalite-lp-armaturleri-1

Acil durum aydınlatma armatürleri, acil durumda aydınlatılması gereken alanın genişliğine ve derinliğine göre sınıflandırılıyor. Örneğin asansörlerde kullanılması gereken armatürler ile depolarda kullanılması gereken armatürler ışık gücü açısından değişkenlik gösterebiliyor.

Bu sebeple projelerde acil aydınlatma tasarımı yapılırken alan genişliği göz önünde bulundurularak en uygun armatürün kullanılması gerekiyor. Arsel Elektronik tarafından üretilen Versalite LP Armatürler otopark, fabrika, depo gibi geniş alan sınıfında yer alan ve yüksek ışığa ihtiyaç duyulan mekanların acil durum aydınlatmasında görev alıyor.

versalite-kullanim-alani

Versalite LP Acil Aydınlatma Armatürü Teknik Özellikleri

Ürün duvara montajlanarak sabit kullanılabildiği gibi seyyar olarak da kullanılabiliyor. Seyyar kullanım için ürünün üzerinde siyah boyalı, alüminyum taşıma kulbu bulunuyor.

Ürünün gövdesi, dayanıklılığı ile bilinen elektrostatik profil kasadan oluşuyor. Mafsallı spotlar, şeffaf polikarbon camlı ve ABS plastik kasalı olarak tasarlanarak dışarıdan gelen olumsuz etkilere karşı dayanıklı hale getirilmiş.  Lensler ısıya dayanıklı olarak üretiliyor, böylece her türlü kriz anında aydınlatmanın kesilmemesi amaçlanıyor.

Buna ek olarak ürün içerisindeki şarj cihazı, sürekli şarj durumunda bataryaya zarar vermeyecek şekilde tasarlanmış. İlk kullanımda şarj süresi 24 saat olarak belirtiliyor. Soketli tip besleme kablosu ise ürünün yanında veriliyor.

versalite-lp-teknik-ozellikler-1

Armatürler sadece elektrik kesintilerinde devreye giriyor.

Cihaz üzerinde şebeke geriliminin varlığını ve akünün doluluk durumunu gösteren LED göstergeler bulunuyor. Ayrıca cihaz üzerinde test düğmeleri de yer alıyor. 6500°K LED aydınlatma veren lambalar; 14 LED halinde sunuluyor.

Versalite LP Acil Aydınlatma Armatürü’nün farklı model ve özelliklerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

versalite-lp-model-tablosu

Şebeke besleme gerilimi standart 220 volt AC 50 hz olarak belirtiliyor. Armatürler şebeke voltajındaki 285 volta kadar dalgalanmalara dayanıklı, bu da ürünün voltaj kaynaklı hasarlara karşı oldukça uzun ömürlü olduğu anlamına geliyor.

ISO 9001-2000 kalite yönetim sistemi çerçevesinde, TS 8710 EN60598-2-22 standardına uygun üretilen Versalite LP Acil Aydınlatma Armatürleri tüketicisine her anlamda güven vermeyi amaçlıyor.

Kullanım Alanları

Versalite LP Aydınlatma Lambaları; uzun koridorlar, merdiven boşlukları, otoparklar gibi geniş kullanım alanlarına uygun aydınlatma sağlayacak şekilde üretiliyor. Doğru ve güvenilir aydınlatmanın sağlanması için belirli bir genişliğin üzerindeki mekanlarda bu ürünün kullanılması gerekiyor. Ürünün kullanım alanları;

  • Uzun koridorlar
  • Merdiven boşlukları
  • Kapalı otoparklar
  • Fabrikalar
  • Kazan daireleri
  • Sığınaklar
  • Depolar

Yüksek kalitedeki hizmetleri ile müşterilerinin çözüm ortağı olmayı hedefleyen Arsel Elektronik özenle tasarlanmış ürünleri ile acil aydınlatma pazarındaki her türlü ihtiyaca cevap üretmeye devam ediyor.