alves-kablo-turkiye-satis-muduru-selcuk-zeycan-roportaji-1

Alves Kablo Büyümeye Devam Ediyor

Ülkemizde kablo imalat sektörünün en genç firmalarından olan Alves Kablo, yerli ve milli sermayesi ile Dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 2018 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 firması arasında 6. sırada bulunan Alves Kablo’nun 2021 hedefi; ilk 5’te yerini almak.

Tüm Dünya ile birlikte zor günleri geride bırakırken; üretmeye, çalışmaya ve ülkemize değer katmaya ara vermeyen Alves Kablo’nun Türkiye Satış Müdürü Selçuk Zeycan ile sektöre ilişkin bir söyleşi gerçekleştirdik. Sayın Zeycan’ın verdiği bilgilerin bu alanda faaliyet yürüten tüm üreticilere de ilham olacağı kanaatindeyiz.

Nurşah SUNAY: Alves Kablo’yu sizin sözlerinizle özetleyebilir miyiz?

Selçuk ZEYCAN: Alves Kablo, kuruluşundan itibaren sektörün önde gelen kablo tedarik ve satış firmalarından birisi olmakla birlikte 2019 yılında Ankara’da kurulan fabrikası ile üretim sektörünün en genç oyuncusu olmuştur.

Üretime de iddialı bir şekilde giriş yapan firmamız çok kısa bir sürede tüm kalite belgesi, makine yatırımı ve üretim çeşidi yelpazesini tamamlamıştır.

Sahip olduğumuz bu enerjimiz ve hızlı reaksiyon kabiliyetimiz ile en kısa zamanda sektörün en önemli ilk 5 oyuncusu arasına girmeyi hedefliyoruz. Büyüyen ailemizle, ‘’Milli Marka’’ olma yolunda emin adımlarla yürüyoruz.

Pandemi ile 1 yılı geride bırakırken Alves Kablo olarak bu süreci nasıl yönettiniz?

Tüm Dünya gibi, biz de zor bir yılı geride bıraktık. Pandemi her alanda olduğu gibi satış ve pazarlama sektöründe de paradigmaları değiştirdi.

Ancak bu kritik günleri ve krizi iyi yönettik ve geniş stok yelpazemiz, hızlı teslimat ve rekabetçi fiyat avantajımızla yılı yüzde % 80’nin üzerinde ciro artışı ile tamamladık.

Firmamız sağlıklı ve sürekli sürdürülebilir bir büyüme strateji belirledi ve biz tüm yatırımlarımızı bu stratejimize uygun olarak gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

2021 yılına nasıl bir giriş yaptınız? İlk çeyrek için bir satış değerlendirmesi yapsanız neler söylerdiniz?

2021 yılının ilk çeyreğini geride bırakırken, “Gelişmeyen Kaybeder” sloganı ile sürekli kendini yenilemek adına insana, makinaya ve teknolojiye yapmış olduğumuz yatırımlarımız ile hedeflemiş olduğumuz satış rakamlarına ulaşmış bulunuyoruz. Bu süre zarfında bizim en büyük artımız kendi markamızın üretimine ve satışına öncelik vermiş olmamızdır.

Gerekli olan tüm belgelerini almış olduğumuz “Alves” markalı kablo üretimimiz ile iç piyasadaki satış hacmimizi de genişlettik. Bu zorlu koşullarda, Ankara’da ilk kablo fabrikası olarak üretimimize hiç ara vermeden devam ettik ve edeceğiz.

Alves Kablo Enerji Tasarrufu Haftası #alves #alveskablo #kablo

Pandemi gölgesinde yurt içi satış yönetimini nasıl sağladınız? 2021 yılı yurt içi satış hedefleriniz nelerdir?

Kablo sektörünün en genç oyuncusu olmamıza rağmen daha önce birçok krizden başarılı bir şekilde çıkmış bir yönetim, satış ve üretim ekibine sahip olmamızın avantajı ile hiçbir zaman üretmekten ve ürünlerimizin satışını gerçekleştirmekten vazgeçmedik. Alanında uzman satış ekiplerimiz ile zor durumlara karşı dayanıklılığımızı korumayı bildik.

Tüm Türkiye’ye Ankara merkez satış ofisinden, deneyimli ekibi ile hizmet veren firmamız, 2020 yılında oluşturmuş olduğu güçlü ve yaygın bayilik ağını, yoğun müşteri taleplerini karşılayabilmek adına, 2021 yılında da büyüterek yatırımlarını sürdürmektedir.

Pandemi ile ihracat satışlarınız nasıl etkilendi? Bu süreç ihracatınızı sekteye uğrattı mı? 2021 yılı yurt dışı satış hedefleriniz nelerdir?

2021 yılında pandemi kapsamında yaşanan seyahat kısıtlamaları nedeni ile hizmet verdiğimiz yurt dışında yer alan müşterilerimize gerek Ankara merkez ofisimizden gerekse fabrika ihracat ofisimizden hizmet vermeye devam ediyoruz.

Ofislerimiz ile üstlenmiş olduğumuz çözüm ortağı görevimizi genişleterek devam ettiriyoruz. 2020 yılında pandeminin ilk başında ülkeler arası geçisin kapanması ile birlikte vermiş olduğumuz hizmet sekteye uğramış olsa da rakamsal olarak bir gerileme yaşamadık. Aksine kurulduğumuz günden bu güne kadar gerçekleştirmiş olduğumuz en büyük satış rakamlarına ulaştık.

Pandemi ile değişen iş yaklaşımlarına uyum sağlamaya devam ederek portföyümüze yeni müşteriler eklemeye devam edeceğiz.

Hedefimiz, kablolarımızın tüm Dünya’yı sarması. 2021 yılı itibariyle de ihracat için ayırmış olduğumuz kapasitenin üzerinde alınmış siparişler ile de büyümemize hız kesmeden devam ediyoruz.

2021 yılı ve gelecek hedefleriniz nelerdir, Bu yıl Alves Kablo’yu nerelerde göreceğiz?

Kaliteli üretim, kaliteli hizmet ve satış sonrası destek yaklaşımını benimsediğimiz için, ürettiğimiz kablolarda toplam kalite yönetim sistemini en doğru şekilde uyguluyoruz. Markamızın adına yakışır şekilde müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermek için tüm ekip olarak üstün bir çaba sarf ediyoruz. Markalaşmaya, her türlü inovasyona yeterince kaynak ayırmayı ve sektörümüzde en ileri teknolojik seviyede yatırımlar yapmayı planlıyoruz. Ortaya koyduğumuz dinamik vizyonumuzla geleceğin tüm yapılarında Alves Kablo’yu göreceğiz.