Nisan 2019‘da Alkanlar bünyesine girerek %100 yerli ve milli marka olan ELBİ ELECTRİC, her yıl makro düzeylerde büyümesini sürdürüyor.

Bugün Elbi Electric, anahtar ve priz kulvarındaki yolculuğuna yüksek pazar payı hedefine bağlı artan ticaret hacmi ve yaygın bölgesel homojen satış anlayışı ile devam ediyor. Satış ve pazarlama alanında oldukça tecrübeli bir ekibe sahip olan Elbi’nin, direkt ve endirekt müşterilerinin yanında, mütemadiyen sahada olması başarısının anahtarı olarak görülüyor.

İnsan faktörünü ve beşeri ilişkilerin önemini iş modelinin merkezine koyarak, dijital çağın gereklerini yadsımayan ve müşterilerinde çalışma konforu oluşturmayı hedefleyen iş geliştirme anlayışıyla hareket eden ekip, tam anlamıyla hybrid bir çalışma modeline sahiptir.

7 Bölgede 40 Bayi İle Hybrid  Çalışma Modeli

Ülkemizin yedi bölgesinde, tüm büyük şehirlerde bayi ve satış noktası olarak temsil edilmekte olan Elbi Electric, 2019 yılında 21 bayi ile başladığı yolculuğuna, yurt içi toplam 40 bayi ve birçok satış noktası ile başarılarını katlayarak devam etmektedir.

Alkanlar’ın gelişim ve değişim anlayışı ile güçlenen Elbi Electric, son 3 yıla, mevcut ürün gamına dahil ettikleri 5 yeni ürün grubunu da sığdırarak sektörün ve müşterilerinin beklentilerini karşılamayı başardı.

Ayrıca Elbi Electric, kendi uzmanlık alanında daha fazla ihtiyacı karşılamak adına Ar-Ge yatırımlarına da hız kesmeden devam etmektedir.

Elbi, konsantrasyonunu sadece anahtar ve priz serileri ve tesisat alt yapı malzemelerine ayırarak, beklentileri kalite ve fiyat bazında karşılamak adına kayda değer çalışmalar yapmayı sürdürüyor. Bu bağlamda özellikle kamu ve özel projelerin tamamına aday bir marka olarak son üç senelik süreçte; ticari bina, toplu konut, kamu projeleri gibi çok önemli referansları elde ederek teknik şartnamelerde yerini aldı.

“Önce İnsan” mottosuyla müşterilerine ve ülkesine katma değer üretmeyi düstur edinmiş olan Elbi Electric, 3 yıllık değişiminin ardından yurt içi ve yurt dışında saygın markalar arasına girmeyi başardı.

Türkiye elektrik sanayiinde anahtar-priz grubundaki yerli üretimin göz bebeği marka, önümüzdeki dönem bayileriyle birlikte hareket edecekleri pek çok projeye de gün sayıyor.