Sigma, Yeniden Kapama Üniteli Kaçak Akım Koruma Şalterleri ile Kış Aylarında Güvenliği Artırıyor!

Kış aylarında kullanımı artan iklimlendirme ve ısıtma cihazlarıyla birlikte enerji kablolarına binen yük her zaman olduğundan daha fazla artıyor.

Alçak gerilim şalt ürünleri sektöründe Türkiye’nin bilinen markası Sigma Elektrik, geliştirdiği Yeniden Kapama Üniteli Kaçak Akım Koruma Şalterleri ile elektrik tesisatı kaynaklı yaşanabilecek tüm riskleri ortadan kaldırarak konutlardan üretim tesislerine ve hastanelere kadar tüm alanların güvenliğini artırıyor.

Kış aylarıyla birlikte evlerden ofislere, hastanelerden üretim tesislerine kadar birçok alanda ısınma ihtiyacı artıyor. Artan bu ihtiyaçla birlikte enerji sistemlerine daha fazla yük biniyor ve elektrik panoları ve sigortalar bu yüke dayanamayarak yangınlara yol açabiliyor. Daha iyi bir ihtimalle sigorta güvenlik için enerjiyi kesebiliyor. Ani yaşanan kesintiler, üretim kayıplarına, çalışan cihazların bozulmasına ve ciddi bir zaman kaybına sebep oluyor.

Yaşanan kesintinin giderilmesi için gereken insan müdahalesi ise olası can güvenliği risklerini beraberinde getiriyor. Yerli üretimi ile Türkiye’nin alçak gerilim sektörüne yön veren markası Sigma Elektrik’in geliştirdiği Yeniden Kapama Üniteli Kaçak Akım Koruma Şalterleri, kış aylarında artan enerji kullanımına bağlı yaşanan tüm maddi kayıp ve riskleri ortadan kaldırarak enerji sistemlerine ekstra güvenlik kazandırıyor. Kış aylarında toprağa düşen yıldırım sayısı artarken, yıldırım darbesi kaynaklı devre dışı kalan kaçak akım koruma şalterleri kullanıcılara enerji sürekliliğinde aksamalar yaşatıyor.

Alçak gerilim şalt ürünleri sektöründe Türkiye’nin bilinen markası Sigma Elektrik, geliştirdiği Yeniden Kapama Üniteli Kaçak Akım Koruma Şalterleri ile elektrik kesinti sürelerini minimuma indirerek konutlardan üretim tesislerine ve hastanelere kadar tüm alanların servis sürekliliğine de önemli ölçüde katkı sağlıyor.Kış aylarıyla yaşanan olumsuz hava şartları ile yıldırım düşümünde artışlar yaşanıyor. Toprağa düşen yıldırım darbeleri ise iç tesisata karışarak kaçak akım koruma şalterlerinin enerjiyi kesmesine neden olabiliyor.

Ani yaşanan kesintiler, üretim kayıplarına, çalışan cihazların bozulmasına ve ciddi bir zaman kaybına sebep oluyor. Yaşanan kesintinin giderilmesi için gereken insan müdahalesi ise olası can güvenliği risklerini beraberinde getiriyor. Yerli üretimi ile Türkiye’nin alçak gerilim sektörüne yön veren markası Sigma Elektrik’in geliştirdiği Yeniden Kapama Üniteli Kaçak Akım Koruma Şalterleri insan müdahalesini ortadan kaldırırken pratiklik ve kullanım kolaylığını da beraberinde getiriyor.

Uzaktan Açma Kapama İşlemi Yapılabiliyor

Sigma Elektrik, Yeniden Kapama Üniteli Kaçak Akım Koruma şalterleri’nde; kaçak akım koruma şalterlerine eklediği yeniden kapama ünitesi yardımıyla manuel operasyonları minimuma indirirken güvenliği ve kullanıcı konforunu artırıyor.

Yeniden Kapama Üniteli Kaçak Akım Koruma Şalterleri, enerji sisteminin tekrar devreye alınması işlemi manuel olarak kurma kolunun kaldırılması yerine sisteme eklenen yeniden kapama ünitesi ile otomatik hale getiriyor. Sistemde oluşan herhangi bir kaçak akım ya da aşırı yük nedeniyle kaçak akım koruma şalterinin açılması durumunda yeniden kapama ünitesi yardımıyla şalter otomatik olarak tekrar kuruluyor.

Böylece sistemde oluşan geçici kaçak akım nedeniyle kaçak akım koruma şalterinin uzun süreli devre dışı kalmasının önüne geçilirken aynı zamanda kullanıcının konforu ve güvenliği de artırılıyor. Yeniden kapama ünitesi, devre dışı kalan kaçak akım koruma şalterlerini devreye almanın yanı sıra yardımcı kontaklarına bağlanan butonlar ile uzaktan açma-kapama işlemleri yapılabiliyor.

Yeniden kapama ünitesi, devre dışı kalan kaçak akım koruma şalterlerini devreye almanın yanı sıra yardımcı kontakları üzerinden bilgi sinyali çıkışı iletebiliyor, bu sayede kullanıcılar yeniden kapama ünitesini bir kontrolöre bağlayarak, devre dışı kalma durumunu kontrolör üzerinden işleyebilir duruma geliyor.