untelin-kaucuk-kablolari-dunyayi-dolasiyor-3

Müşterilerine modern üretim tesislerinde en son teknolojiyi kullanarak kapsamlı ürün yelpazesi sunan Üntel Kablo, Türkiye’de kauçuk ve özel kabloların lider üreticisi ve ihracatçısı konumunda yer alıyor.

Ürettiği kablolar, uluslararası test kuruluşları ve paydaşları tarafından, yüksek kalitede ve güvenilir olmasıyla tam not alan Üntel Kablo, teknolojik alt yapısı ve donanımı ile global pazarlarda Türkiye Kablo Sanayi üretim kalitesini başarıyla temsil ediyor.

Üntel Kauçuk Kabloları İle Birçok Projenin Altına İmzasını Atıyor

Üntel Kablo sektörde 50 yılı aşkın tecrübesiyle, yıllık üretimini 30.000 ton kablo üzerine çıkarırken 20.000’in üzerinde farklı ürünü tek çatı altında üretebilme yeteneğine sahip.

6 kıtada 80’den fazla ülkeye kablolarını ihraç eden Üntel, yüksek performanslı ürünleri, mutlak müşteri memnuniyeti ve her daim en iyisini üretmek vizyonu ile alanında dünyanın en önde gelen firmaları arasında yer alıyor.

Yurtiçi ve yurtdışı pazarlardan gelen talepleri karşılamak adına teknoloji ve kapasite yatırımlarına aralıksız devam eden firma, bünyesine kattığı yeni makineler, laboratuvar ekipmanları, yeni sertifikalar ve kaliteli insan kaynağı ile pazardaki rekabet gücünü her geçen gün daha da arttırıyor.

Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan ve bugün alanında uzman 300 kişiden fazla ekibi ile çalışmalarını sürdüren Üntel,  müşteri talep ve beklentilerini sektörel ihtiyaçlar çerçevesinde değerlendirerek etkin çözümler sunuyor.

Dünyanın birçok ülkesinde gemi kabloları başta olmak üzere, havaalanı pist aydınlatma, demiryolu sinyalizasyon, petrol ve doğalgaz sondaj platformları, madenler ve tüneller, kaynak makinaları, vinçler, gibi tecrübe gerektiren endüstriyel uygulamalara enerji taşıyan Üntel Kablo,  projelere yönelik özel kablo ihtiyaçlarını da dizayn ederek üretiyor.

Hayatın Her Noktasında..

Yakın geçmişte Ar-Ge merkezinin kurulumu ve laboratuvarlarının 17025 belgesi ile TÜRKAK tarafından akreditasyonunu tamamlayan Üntel Kablo’da 300’ün üzerinde ürün uluslararası bilinirliği olan kuruluşlar tarafından sertifikalandırılmıştır.

Ülkemizin ve dünyanın bir çok bölgesinde prestijli projelerin altına imzasını atan Üntel Kablo, yaptığı Ar-Ge çalışmaları ile de hem kendi kullandığı hammaddelerde hem de ülkemizin tedariğini dışarıdan yapmakta olduğu çeşitli kablolara da çözümler üretiyor.

Ülkemizin petrol üretimi yapan değerli bir firması ile geliştirdiği Ar-Ge projesi kapsamında; yurt dışından ithal edilen ve petrol kuyularında kullanılan elektrikli dalgıç pompa kablolarının üretimine başlayan Üntel kablo, aynı zamanda Dünya’da VDE sertifikasıyla donanma gemilerine kablo üretme yeteneğine sahip çok az firmadan birisidir.

Türkiye’nin ürettiği ilk yerli tünel delme makinesi, amfibi hücum bot gemisi TCG Anadolu ve İstanbul Havalimanı Projesi pist aydınlatma kablolarının tedariği gibi birçok değerli projede yer alan Üntel Kablo’nun güncel olarak geliştirmekte olduğu yeni projelerde mevcut.

Kısa süre içerisinde yeni ürün gruplarıyla hem müşteri hem pazar portföyünü genişletmeye hazırlanan firma, bu alanlarda da adından söz ettirmeyi hedefliyor.

Dünyanın önde gelen birçok şirketinin imtiyazlı ve onaylı tedarikçisi olan Üntel Kablo’ nun en önemli değerleri, uzman ve tecrübeli ekibi ile oluşturduğu maksimum kalitede ürünlerİ sunmak.