untel-kablo-covid19-guvenli-uretim-belgesi-tse

Kablo sektörünün önde gelen firmalarından Üntel Kablo, TSE Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı kapsamında tesislerinde gerçekleşen, denetimler sonucunda TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi almaya hak kazanmıştır.

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde çalışanlarının, ailelerinin ve ziyaretçilerinin sağlığını korumak, hijyenik bir çalışma ortamı yaratmak adına, bir dizi önlemi hayata geçiren Üntel Kablo; bu çalışmalarını sertifikalandırarak bir sorumluluk örneği sergiledi.

Dünya sağlık örgütü, Sağlık Bakanlığı ve Covid 19 Bilim Kurulunun görüş ve önerileriyle hazırlanan, uluslararası standartları baz alarak (ISO 45001 İş sağlığı ve güvenliği, ISO 22301 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği, ISO 31000 Risk Yönetimi) önlem planı alındığını belirten Kalite Kontrol ve Güvence Müdürü Gözde Türkkan alınan tedbirleri kısaca şu şekilde özetledi:

Sürecin en başından itibaren virüsten hep bir adım önde olma amacıyla tedbirlerimizi sıkı tuttuk. Öncelikle yaş ve kronik rahatsızlığı olan çalışanlarımıza izin verdik veya evden çalışmaları için ortam sağladık.

Diğer çalışanlarımız ise nöbet sistemi ile gerek ofisten gerekse evlerinden çalışmalarına devam ederken, durması mümkün olmayan üretim hatlarımızda minimum personel ile çalışmayı organize ederek vardiya saatlerimizi revize ettik.

Bu uygulamaların yanı sıra sosyal mesafe ve maske kullanımı konusunda titiz davrandıklarını belirten Gözde Türkkan ek olarak Günlük rutin uygulamalarımız da bu süreçte bizi pandemiye karşı önde kıldı.

Günlük ateş ölçümleri, tüm ortak alanlarda ki periyodik dezenfekte işlemi, bulaş riskini azaltabilmek amacı ile m²’ye göre kullanım kapasitesi düzenlemeleri, tüm alanlarda ki sosyal mesafe kuralları, dezenfektan makineleri ve tünelleri, yemekhane, giyinme odaları ve sigara içme alanlarındaki düzenlemeler ve diğer tüm uygulamalarımız ile güvenli bir ortam oluşturduk dedi.

Önce sağlık felsefesi ile Üntel Kablo, çalışanlarına ve ziyaretçilerine güvenli, standartlara uygun çalışma ortamı sağlayarak; müşterilerine güvenle ürünlerini ulaştırmak için çalışmalarına devam etmektedir.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.