iso-sanayi-500-logo

Türkiye’nin en büyük kablo üretim tesislerinden birine sahip olan ve 80’den fazla ülkeye ihracat yapan Üntel; İstanbul Sanayi Odası tarafında her yıl kamuoyuna sunulan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde (2022) 84. sıra birden yükselerek 421. sırada yer aldı.

1968 yılından bu yana her yıl İSO tarafından “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırması düzenleniyor. Türkiye sanayisi ve ekonomisine ilişkin önemli bir referans niteliği taşıyan ve 50 yılı aşkın süredir sanayi sektörlerinin gelişimine ışık tutan araştırmanın 2022 yılı sonuçları açıklandı.

Araştırma sonuçlarına göre, her yıl listede görmeye alışık olduğumuz  Üntel Kablo, bu yıl 84 sıra birden yükselerek 421. sırada yerini aldı. Sonuçların yayınlanmasını takiben, Üntel Kablo adına dergimize açıklama yapan İç Satışlar ve Özel Projeler Müdürü Onur Serhat Günan şunları söyledi:

Üntel Kablo olarak Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu (İSO 500) listesinde 84 basamak yükselerek 421. sırada yer almanın gururunu yaşıyoruz. Yarım asrı aşan tecrübemiz ve yenilikçi vizyonumuz, modern teknolojiye sahip tesislerimiz ve alanında uzman ekibimizle, 6 kıtada; 80’in üzerinde ülkeye ihracat yaparak ülke ekonomisine olan katkımızı arttırarak büyümeyi sürdürüyoruz. Bu yolculukta bizimle birlikte olan tüm iş ortaklarımıza, çalışanlarımıza ve müşterilerimize teşekkür ederiz.”

Üntel Kablo’nun yükselişi sektörde büyük dikkat çekerken, 2023 yılı boyunca ciddi prensip geleneğini bozmadan yoğun çalışmalarını sürdüren markanın gelecek yıl listesinde yer almasının sürpriz olmadığına da işaret ediyor.

iso-sanayi-500-logo

Dünya çapında 6 kıtada 80’den fazla ülkede Türkiye’nin kablo sanayisindeki yetkinliği ve kalitesini gösteren Üntel Kablo, sermaye yapısından satışlarına, üretim kalitesinden ihracat rakamlarındaki artışa kadar bir dizi kompleks başarının sonucu olan sıralaması ile sektörün gurur kaynağı olmayı başardı.