Aydınlatma Sektörü AGİD Geleneksel Yemeğinde (2020) Yeniden Bir Arada..

Aydınlatma Merkezi projesinin açıklandığı, gelenekselleşen AGİD (Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği) Yemekli Toplantısı, 14 Ocak 2020’de her yıl olduğu gibi aydınlatma sektörünü bir araya getirdi. AGİD’in her yıl ev sahipliği yaptığı gecede, sektörün önde gelen sanayicileri bir aradaydı.

Park Bosphorus Hotel’deki gecede konuşma yapan AGİD Başkanı Fahir Gök, önceki yıllara ilişkin dernek tarafından yürütülen faaliyetlere ilişkin bilgi aktardı. Gecenin önemli sürprizi ise 2023 için planlanan Türkiye Aydınlatma Merkezi oldu. Katılımcılar tarafından ilgiyle karşılanan projenin satır başları ve detaylarına ilişkin bilgi veren Fahir Gök;

AGİD olarak 1997 yılından beri aydınlatma sektörü için yürüttüğümüz bir çok faaliyetten sonra en büyük projelerimizden biriyle yolumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 2000 metrekare alanda, 4 farklı bölümden oluşacak Aydınlatma Merkezi‘ni, Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışan bir şekilde faaliyete geçirerek, ülkemize ve sektörümüze uluslararası bir değer kazandıracağız. 

“Aydınlatma Merkezi” hepimiz için tek ve ortak bir merkez olma özelliği taşırken, merkezimiz içerisinde;

  • Uluslararası belgelendirme hizmeti veren bir laboratuvar,
  • Ürün ve proje tasarımını destekleyen Ar-Ge merkezi,
  • Tüm paydaşların farklı konu başlıklarında bir araya gelip bilgi paylaşımı yapacağı toplantı ve eğitim platformu,
  • Aydınlatma sektörü atık yönetim tesisi bulunacak.

Türkiye’nin aydınlatması Dünya’yı aydınlatacak! Haydi, hep beraber bu projede birleşelim ve sahip olduğumuz değeri daha da yükseklere taşıyalım.dedi.

AGİD Aydınlatma Merkezi

AGİD 2020 TOPLANTISI AYDINLATMA MERKEZİ PROJESİ

Sektörüm Dergisi AGİD 2020 Geleneksel Yemeğinden Kareler.

  • Kaynak: Sektörüm Elektrik Aydınlatma Dergisi
  • Video:Sektörüm Elektrik Aydınlatma Dergisi
  • Görseller:Sektörüm Elektrik Aydınlatma Dergisi