mutlusan-standartlari-vde-enstitusu-tarafindan-sertifikalandirildi-2

Elektrik sektörünün öncü firmalarından Mutlusan, en kapsamlı uluslararası buluşmalardan biri olan Light+Building Frankfurt Fuarı’nda VDE Enstitüsü tarafından sertifikaya layık görüldü. Ürünlerinde dünya standartlarına uygunluğu, güvenilirliği ve sürdürülebilirliği temel hedef alan Mutlusan, dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası firmaların buluştuğu Light+Building Frankfurt Fuarı’na katıldı. Avrupa’nın en prestijli bağımsız kuruluşlarından biri olan VDE Alman Enstitüsü, 4 Ekim 2022 tarihinde Mutlusan’ın Fransız Tipi UPS Priz ürün grubunu sertifika ile taçlandırdı.

Light+Building Fuarı’nda uzmanlık alanı olan anahtar-priz grupları, kablo kanalları, pano ve otomasyon malzemeleri ve sanayi tipi elektrik malzemelerini içeren geniş ürün yelpazesini sergileyen Mutlusan ailesi, profesyonel alanda kalite kontrolünün ve güvenilir standart testlerinin adresi olan Almanya merkezli VDE Enstitüsü’nden aldığı sertifika ile teknik başarısını bir kez daha gözler önüne serdi.

Mutlusan standında gerçekleşen sertifika teslim töreni, VDE Küresel Hizmetler CEO’su Sven Öhrke, VDE Ürün Yönetim Direktörü Giuseppe Messinese ve VDE Bölge Müdürü Dr. Metin Savaşkan katılımıyla gerçekleşti.

Özenle hazırlanan sertifika, Mutlusan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hıdır Kaçmaz’a ve Mutlusan Yönetim Kurulu Üyesi Gündüz Kaçmaz’a takdim edildi.

Teşekkür konuşmasında sürdürülebilirliğe, yeniliğe ve yüksek kaliteye değinen Mutlusan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hıdır Kaçmaz, ürünlerinin dünya standartlarına uygunluk noktasında VDE Enstitüsü’nün onayını almasının haklı gururunu yaşadığını ve önümüzdeki süreçlerde de gelişimin ve değişimin öncüsü olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Sertifika teslim töreninin ardından VDE yetkilileri ve Mutlusan ailesi güzel bir fotoğraf karesinde buluşarak, bu büyük başarıyı ölümsüz hale getirdiler.