mutlusan-lider-gelisim-programi-kapasamindaki-egitimlerini-tamamladi

Mutlusan Elektrik, yönetici kadrosu için düzenlediği, Lider Gelişim Programı kapsamında ‘Seçilmiş Öncellikler’ ve ‘Ekip Oluşturma’ konulu eğitimlerini tamamladı. Elektrik sektörünün öncü kuruluşu Mutlusan, üretim ve satış kabiliyetlerinin yanı sıra çalışanlarının yaşam kalitesi, eğitim ve gelişimine verdiği önemle de öne çıkıyor.

Düzenlenen eğitimler sayesinde Mutlusan; çalışanlarının, birey olmanın değeri, ekip çalışmasının getirileri ve iyi bir takım ürünü olan başarıların getireceği maddi ve manevi kazanımları sistemli bir şekilde öğrenmelerine olanak sağlıyor.

mutlusan-elektrik

Haziran ayının 2. haftasında tamamlanan eğitimde, zaman yönetimine ilgi yoğundu. Modern zamanların belki de en büyük sorunu ve stres sebebi olan; iş yoğunluğunun zihindeki negatif etkilerini engellemenin yollarını sunan eğitimde Mutlusan çalışanları, kısa zamanda çok iş yapmayı değil, hayatla ilgili temel seçimler yapabilecek bir görüş açısı geliştirmeyi öğrendiler.

Etkin zaman düzenleme, hedef belirleme, seçilmiş öncelikleri tanımlama ve sıraya koyma becerilerini kazandıkları eğitimle çalışanların, iş hayatıyla beraber özel yaşamlarındaki stres sebeplerini de ortadan kaldırıp daha mutlu ve kaliteli zaman geçirmeleri hedeflendi.

Eğitimlere ilişkin açıklama yapan Mutlusan Elektrik Yönetim Kurulu Üyesi Melek Sinem Kaçmaz, sloganını ‘biz çalışırken mutluyuz’ diye seçen bir marka olarak, mutluluk ve çalışmak kavramlarının içselleştirilmesi ve her bir aile üyesinin hayatında etkilerinin görülmesini son derece önem verdiklerini söyledi.

mutlusan-lider-gelisim-egitim-programi

Kaçmaz; yaşamın, ekip ruhuyla çalışıp üreterek ve kolay zor tüm süreçlerde birlikte olmayı, koordinasyonu, bölüşmeyi ve birleşmeyi başaranlar için çok daha keyifli hale geldiğinin farkında olduklarını söyledi.

Mutlusan çalışanları, geribildirimlerle etkileşimli bir ortamda, verimli ekip çalışması için gereken olgun birey davranışını geliştirmek ve ekip üyeleri arasında ortak bir dil ve değer sistemi oluşturmak üzere kurgulanan eğitimle, kazanılan becerileri hayatın her alanına nasıl aktarmaları gerektiğini öğrenirken, çeşitli uygulamalar ve oyunlar içeren eğitim boyunca ortaya renkli sahneler çıktı.