Mutlusan Elektrik’in yeni ürünü “Tekli Şok Korumalı Priz” tüketicilerinin kullanımına sunuldu. Daha önceleri 6’lı grup priz olarak sıkça tercih edilen ürün, yeni tasarımı ile tek bir prize ihtiyaç duyulan alanlarda daha az yer kaplayarak tam güvenlik sağlıyor.

Günlük yaşantımızda; evlerimizde, iş yerlerimizde ve daha birçok mekanda elektronik cihazlar kullanıyoruz.

Özellikle televizyon, beyaz eşya, bilgisayar ve yazıcı gibi hassas elektronik cihazlar günlük yaşamımızda önemli yere sahipler.

İşlevselliği ile hayatımızı kolaylaştıran ve her an ihtiyaç duyduğumuz bu cihazlar, yüksek maliyetleri sebebiyle uzun ömürlü kullanım gerektiriyorlar. Ancak hassas yapıları nedeniyle kullanım sırasında bazı risklere açık olabiliyorlar.

Özellikle şebekede oluşabilecek ani yüksek gerilimler, kullandığımız ürünlerin kullanılmaz hale gelmesine veya cihaz ömrünün kısalmasına neden olabiliyor.

Bu olumsuzlukların önüne geçebilmek ve tüketicisinin bütçesini korumak için harekete geçen Mutlusan Elektrik, şok korumalı ürünlerin üretimine başlamış ve yoğun bir beğeni ile evlerimizde ve iş yerlerimizde yer edinmişti.

Geçtiğimiz günlerde tekli şok korumalı priz modelinin çalışmalarını tamamlayan Mutlusan Elektrik, yeni modelin üretime hazır hale geldiğini bildirdi.

Böylece bugüne kadar 6’lı grup priz olarak cihazların ömrünü uzatan şok korumalı prizler, grup prize ihtiyaç duyulmayan alanlarda da tam koruma sağlamak için tekli modeli ile pazara sunuldu.

Yeni modelin bir diğer özelliği ise USB girişli ve USB girişsiz 2 seçeneği vardır. USB girişli, 2 adet 5V 2.4 akım şiddetinde, topraklı şok korumalı USB girişlere sahiptir. Bu USB girişleri, kullanıcısına prizi aktif şekilde kullanırken elektronik cihazlarını da güvenli bir şekilde şarj etme fırsatı sunuyor.

Ürün tekli tasarımının sağladığı avantaj ile daha az yer kaplarken aynı anda birçok cihazı şarj edebilme imkanı tanıyor. Tüm bunlara ek olarak tekli şok korumalı priz, şebekeden gelen faz ve nötr hatlarını ayrı ayrı koruyarak tek yönlü korumanın önüne geçmiş oluyor. Böylece ürün güvenli elektriği konfor ve çoklu kullanım ile birleştirerek teknolojinin avantajlarını pazara kazandırıyor.

Türkiye’nin değişen dinamikleri doğrultusunda koşulsuz müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve teknolojiyi sürekli takip eden Mutlusan Elektrik, yeni uygulama alanları ve yaratıcı çözümlerle kaynaklarını doğru yöneterek ürünlerini en uygun maliyette müşterilerine ulaştırmaya devam ediyor.

Ürünleri ile ilgili detaylı bilgileri öğrenmek ve inovatif projelerinden haberdar olmak için markayı takipte kalın.