COVID -19 #sağlıkelimizde

Hepimizin bildiği üzere yeni tip Koronavirüs’ün (Covid-19) dünya genelinde ve ülkemizde maalesef önlenemeyen yayılımı, gündemimizin en önemli konusu haline gelmiştir.

Çalışanlarımızın ve ailelerinin bu küresel salgından etkilenmemesi ve faaliyet gösterdiğimiz alanlarda verimliliğimizin sürdürülebilmesi maksadıyla, Sağlık Bakanlığımızca yapılan duyuruların yanında, şirketimiz Mutlusan Elektrik A.Ş. özelinde aldığımız birçok önlem bulunmaktadır.

Mutlusan Elektrik A.Ş. olarak bu süreçte iş ortaklarımıza sunduğumuz ürün ve hizmetlerimizi dünkü gibi, bugün ve yarın da devam ettirmek adına birçok çalışmalar yapmaktayız.

Şirket giriş kapısındaki güvenlik görevlimizden başlayarak, tüm yönetim kurulu üyelerimizin de uyduğu genel tedbirler hakkında bilgilendirme yapacak olursak;

 • Şirketimiz, tüm personelini salgınla ilgili ve alınacak önlemlerle ilgili bilgilendirmiştir.
 • İnsan Kaynakları departmanımızın öncülüğünde, iş yeri hekimimiz tarafından virüsün (Covid-19) önlenmesine yönelik ve hijyene yönelik eğitimler personellerimize verilmiştir.
 • Fabrikanın girişine, asansörlerine, yemekhanesine ve hollerine, virüsle (Covid-19) mücadeleye yönelik bilgilendirmeleri içeren görseller, personel ve ziyaretçilerin görebileceği şekilde asılmıştır.
 • Ziyaretçiler, tedarikçiler ve tüm misafirlerimiz firmamıza giriş yapmadan önce, ateş ölçümü ve dezenfektan uygulamasına tâbi tutulduktan sonra maske ve eldiven verilerek girişlerine müsaade edilmektedir.
 • Fabrikamız içerisinde ofisler, holler, kapı kolları, asansör düğmeleri, merdiven korkulukları, lavabo bataryaları iki saatte bir dezenfekte edilmektedir. Özellikle sık ve/veya ortak kullanılan, temas edilen çalışma alanları, araçlar, cihazlar ve ekipmanlar başta olmak üzere iş yerinde hijyen ve temizlik sağlanmaktadır.
 • Günlük kullanım için dağıtılan maske, eldiven ve tek kullanımlık mendiller için her bölüme tıbbi atık statüsünde değerlendirilmek üzere “Tıbbi atık kovaları” konulmuştur. Oluşan atıklar yetkili personel tarafından toplanıp, ikincil bir çöp poşetine konarak 72 saat tehlikeli atık sahasında tutulduktan sonra belediye atık konteynırlarına atılarak bertaraf edilmektedir.
 • İş nedeniyle seyahat edilmesi mecburi durumlarda Sağlık Bakanlığı’nın önerilerine uyulmaktadır. Bu süreçte yurtdışı seyahatleri yapılmayacak ve mecbur kalmadıkça satış ekibimiz şehirlerarası seyahatlere çıkmayacaktır. Bununla birlikte tüm Türkiye geneline ürün sevk hizmetimiz durmadan devam edecektir.
 • Personel servisleri görev öncesi ve sonrası her gün dezenfekte edilmektedir. (araç içi dezenfektasyon, koltuklar, tutacaklar, vb.) Personelin sosyal mesafesi göz önünde bulundurularak, servis araçlarının sayısı arttırılmıştır.
 • Çalışanlara, mesai saatleri dışında da hijyen kuralları (tokalaşma, sarılma, toplu yerlerde bulunmama) farkındalığı yaratılarak bu hususta gerekli hatırlatmalar yapılmaktadır.
 • Üretim personelimizin molalarda gün ışığına çıkmaları teşvik edilerek, toplu olarak çay molaları yapılmamaktadır. Mümkün olduğunca personelin bulunduğu yerlere çay servisi sağlanmaktadır.
 • Kapalı çalışma ortamlarının kapı ve pencereleri her saat başı açılarak havalandırılmaktadır. Klima bakımları, dezenfektasyonu, filtre temizliği bakım periyodları sıklaştırılmıştır. Çevre temizliği ve hijyene verdiğimiz önem hassasiyetle arttırılmıştır.
 • Yemek saatlerinde düzenleme yapılarak, farklı zamanlarda mümkün olan en az personele yemek verilmekte olup, yemekhanelerde sosyal güvenlik mesafesinin korunması için gerekli düzenleme yapılmıştır. Tek kullanımlık bardak ve servis ekipmanları tercih edilmeye başlanmıştır.
 • Üretim departmanlarımızda olduğu gibi Satış ekibimiz de 81 ilde müşterilerimize hizmet vermeye devam etmektedir. Bu ziyaretler sırasında hem sosyal mesafe kuralına uyulmakta, hem de gerekli güvenlik ekipmanlarıyla ziyaretlerini sürdürmektedirler.

Mutlusan Elektrik A.Ş. başta da belirttiğimiz üzere, tüm üretim kadrosu ve ekibiyle siz değerli iş ortaklarımıza en iyi hizmeti verebilmek adına 24 saat aralıksız üretim ve çalışmalarını sürdürmektedir.

Ülkemizin, süregelen yıllar içerisinde birçok zorlukları aştığı gibi, bugün de bu sıkıntılı sürecin üstesinden geleceğine inanıyor, 24 Nisan Cuma günü başlayacak olan Ramazan ayının da hayırla ve bereketle geleceğini temenni ediyoruz.

Mutlusan Elektrik A.Ş. olarak bu süreçte ülkemiz ve tüm vatandaşlarımız için çalışmaya, üretmeye ve yeniliklere devam edeceğimizi daha güçlü bir sesle vurgulamak isteriz.

Mutlusan ailesi olarak, her bireyimizle işimize daha sıkı sarılarak kol kola yürümeye devam edeceğiz. Durmayacağız ve sürekli çalışacağız.

Çünkü biz çalışırken mutluyuz.

Mutlusan Plastik Elektrik San. ve Tic. A.Ş.