kesintide-yuzseksen-dakika-boyunca-yanan-siva-ustu-yonlendirme-armauturu-dab-1

Arsel uzmanlığı ile geliştirilen sıva üstü yönlendirme armatürü DAB, acil durum anlarında dar koridorların aydınlatılmasının yanı sıra yangın söndürme tüpleri ya da yangın ihbar butonu gibi spesifik alanların belirlenmesi görevlerini üstleniyor. Üstelik kesinti anında 180 dakika boyunca aydınlatma işlemini devam ettirebiliyor.

Üretim tecrübesi ile acil aydınlatma sektörünün güvenilir markalarından olan Arsel, DAB ile acil durumlarda bina içi güvenliği en üst düzeylere çıkarıyor.

dab-siva-ustu-armatur

DAB işaretleme armatürü sahip olduğu küçük boyutlarıyla; dar alanlarda yönlendirme, yangın ihbar butonları ve söndürme dolapları yanında uyarı işaretlemesi için kullanılabiliyor. Ayrıca DAB, yangın söndürücülerin yerlerinin işaretlenmesinde de etkin rol oynuyor.

DAB’ın Teknik Özelliklerine Göz Atalım

  • DAB, continius şarj yöntemi ile pillerini acil durumlar için sürekli dolu ve hazır tutuyor.
  • Beyaz ışıklı LED ampulü ile, 6500°K aydınlık verebiliyor.
  • DAB, elektrostatik toz boyalı beyaz saç kasaya sahip.
  • Etiket paneli -3 mm akrilikten oluşuyor. Beyaz folyo üzeri latex baskı uygulaması ile üretiliyor.
  • Tüm modellerde nickel-cadmium batarya kullanılıyor.

DAB yönlendirme ve işaretleme armatürü, sürekli ve kesintide 180 dakika boyunca aydınlatma sağlıyor. Ürünün ilk kullanımda şarj süresi 24 saat olarak öneriliyor.

Şebeke besleme gerilimi standart 220 volt AC 50 hz olarak belirtiliyor. Ayrıca DAB, şebeke voltajındaki 285 volta kadar dalgalanmalara da dayanıklılığı ile biliniyor. 150 voltun altında acil aydınlatma moduna geçen DAB, 185 voltun üzerinde şarj durumuna geçiyor.

Dar koridorların aydınlatılması ve yangın dolabı, yangın söndürme tüpü, yangın ihbar butonu, noktasal işaretleme gereken yerlerin işaretlenmesi için güvenle tercih edilebilecek DAB, ISO 9001-2000 kalite yönetim sistemi çerçevesinde, TS 8710 EN60598-2-22 standardına uygun üretiliyor.