Elbi Elektrik A.Ş.

Elbi elektrik, 35 yıldır anahtar-priz sektöründe birçok ilke imza atma başarısı gösteren Türk sermayeli bir grup şirketidir. Elektrik anahtar priz pazarının önde gelen firmalarından birisi olan Elbi, uzun yıllardır ihracat olarak dünyanın 40’ı aşkın ülkesine, en son teknoloji kullanılarak ürettiği ürünleri ihraç etmektedir. Belirlediği stratejik planlar doğrultusunda gerek Türkiye pazarında, gerekse yurtdışı pazarlarında istikrarlı büyümesine devam eden Elbi, elektrik anahtar prizlerini Asya, Avrupa, Afrika pazarında ciro bazında ilk 5 firma arasına girmeyi, Türkiye’de ise lider firma olmayı hedefliyor.

13 bin m2 alan üzerine kurulu üretim tesislerinde ürünlerini, dünya standartlarında ve otomasyona dayalı son teknoloji makine parkurunda üreten Elbi ’in ürün yelpazesinde anahtar-priz, grup priz, aksesuar ürünleri bulunmaktadır. Sektörde kalite laboratuvarı konusunda ülkenin en gelişmiş laboratuvarlarından birine sahip olan Elbi ürünlerinin kalite testlerini kendi bünyesinde yapmaktadır. TSE’nin kendisi dışında onaylı laboratuvarlarından biri olan Elbi aynı zamanda CB onaylı laboratuvarlarından biridir.

1990’lı yılların başından bu yana yurtdışı pazarlarda izlediği başarılı satış ve pazarlama politikaları sayesinde ihracat yaptığı ülkelerin birçoğunda kalite, fiyat ve satış sonrası servisi ile tercih edilen bir marka olan Elbi, her geçen gün daha hızlı büyümeye devam etmektedir…

Elbi, Türkiye’de 100’e yakın dağıtım kanalıyla, dış ticarette 40’ı aşkın ülke ile hem markayı hem kaliteyi rakiplerinin arasında belirgin bir şekilde göz önüne çıkarmıştır.

Türkiye pazarı ve yurtdışı pazarlarda hedeflediği büyüme rakamlarının da üzerine çıkmayı başaran Elbi ’nin ana hedefi iş ortaklarına ve son kullanıcılarına en iyi kalite ve fiyatı sunabildiği bir ürün gamı ile istikrarlı ve sağlıklı bir büyüme gerçekleştirmektir.

Toplam 300 kişilik istihdam rakamı ile istikrarlı büyümesini sürdüren Elbi, çalışanların eğitimi ve mutluluğunun arttırılması konusunda yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor. Konusunda uzman mühendis ve teknik eleman kadrosu ile Ar-Ge faaliyetlerine aralıksız devam eden Elbi, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda kalitesini tüketici beklentilerini üst seviyelere taşıyacak şekilde çalışmalarını her yıl arttırarak devam ettirmektedir.

Elbi firması bağlı bulunduğu ALKANLAR GRUP ELEKTRİK firmasının da engin tecrübesiyle; birikimlerine ve sektöre hizmetini arttırmış olup, her geçen gün sektörde hızla büyümektedir.