basoglu-kabloda-manisa-fabrika

Elektrik ve enerji sektörünün güçlü markası Başoğlu Kablo, her yıl Nisan ayında düzenlenen Solarex Fuarı’na (Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı) katıldı.

Fuarda sergilenen solar (fotovoltaik) kablolarıyla tüm dikkatleri üzerine toplayan marka; sektörde yine bir ilk olarak Başoğlu Kablo Ürün Sorumluluk Sigortası’nı duyurdu.

Son 3 yılda solar kablolarına yaptığı 600.000 Euro’luk yatırım atağıyla adından çokça söz ettiren Başoğlu Kablo; ilk solar sertifikasını alan fabrikalardan biri olarak faaliyetlerini solar kablo ihtisas alanına odakladı.

Marka bugün Türkiye solar kablo pazarını domine edecek bir güç ile hem yurt içi hem yurt dışı taleplerine aynı anda yetişiyor.

Avrupa’nın en güneşli ülkelerinden biri olarak kabul edilen Türkiye’de, solar ürünlerin yıldızı parlamaya devam ederken, Dünya çapında tanınmış çok sayıda marka yatırımlarını bölgeye yöneltmeye devam ediyor.

Güneşlenme alanı oldukça yüksek olan ülkemizin coğrafi özelliklerini avantaja dönüştürme konusundaki faaliyetlerini sürdüren Türkiye sanayicilerinin başında gelen Başoğlu Kablo, bu kapsamda yarının trendlerine ve ülkenin geleceğine katma değer üretiyor.

Solar Kabloda Ürün Sorumluluk Sigortası Dönemi

6-8 Nisan tarihlerinde ziyaretçi ile buluşan Solarex Fuarı 4. holdeki Başoğlu standında markayı güçlü bir ekip temsil etti. Satış ve Pazarlama Müdürü Mutlu KINDIROĞLU, Kablo İhracat Müdürü Mehmet Akif MACİT, Satış ve Pazarlama Uzmanı Levent SAYDIK ve Selahattin UZUNOĞLU ile Satış ve Pazarlama Sorumlusu Beyza HİŞTİK hazır bulundu.

Fotovoltaik (Solar) sistemler için üretilen ürün kategorisinde; Türkiye’de ilk TÜV Belgesi ile belgelendirilen yerli imalatçı olma unvanıyla TÜV Sertifikalı Solar Kablo, yine Türkiye’de ilk ve tek UL Belgeli, 2kV UL Sertifikalı Solar Kablo ve kemirgenlere karşı özel korumalı Zırhlı Solar Kabloları hakkında ziyaretçilere bilgi veren Mutlu Kındıroğlu, fuar kapsamında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu yıl Solarex 2023 Fuarı’na, her zamankinden daha güçlü şekilde yeni yerimizde katıldık. Kalite anlayışımızdaki Dünya standartları ve lider pozisyonumuz sebebiyle bizi tercih eden iş ortaklarımızı ağırlamak son derece keyif vericiydi. İmzaladığımız proje ve anlaşmalar, geri bildirimler ve paydaşlarımızla sektöre yön verecek sohbetlerle geçen Solarex Fuarı vesilesiyle duyurduğumuz “Ürün Sorumluluk Sigortası” haberimizle, sektördeki öncü ve yenilikçi kimliğimizi bir kez daha sergilemekten ötürü gurur duyduk.

Ürün Sorumluluk Sigortası; üreticilerin veya satıcıların piyasaya sürdükleri ürünlerin kullanımından kaynaklanabilecek zararlardan dolayı karşılaşabilecekleri maliyetleri karşılamak için tasarlanmış bir sigorta türüdür.

Bu sigorta, üretimin standartlara uygun olarak yapılmasını sağlamakla beraber, ürünün kullanımıyla ilgili meydana gelen bir kazanın yol açabileceği tazminat, hasar veya yaralanmaların sorumluluğunu üstlenir.

Başoğlu Kablo olarak bu belge ile iş ortaklarımızı ve üçüncü kişileri maruz kalınabilecek olası risklere karşı güvence altına alıyoruz. Müşterilerimiz artık projelerinde Başoğlu Kablo kullanıyorlarsa, ürün kullanımı dolayısıyla oluşabilecek beden/mal varlıklarının maddi zararları başta olmak üzere tüm finansal kayıpların teminatı olarak 1.000.000,00 €’ya kadar ‘Ürün Sorumluluk Sigortası’ kapsamında olduklarını bilmenin rahatlığını yaşayacaklar.”

Yer aldığı tüm projelerinde ürünlerine olan güvenilirliği arttırmayı başaran Başoğlu Kablo, duyurduğu ‘Ürün Sorumluluk Sigortası’ satış sonrası tüm süreç boyunca yine müşterilerinin yanında olacağını ispatlıyor.

İnovasyonel yapısı, ürün kalite tecrübesi, sertifikasyonu, sağlamış olduğu teknik desteği gibi lider özelliklerine müşteri memnuniyeti için ürün güvenilirliğini de ekleyen marka, Türk kablo sanayiinin göz bebeği markalarından biri olma konumunu her geçen gün biraz daha perçinliyor.