arsel-elektronik-spotlite-acil-aydinlatma-armaturu (1)

20 yılı aşkın süredir Türkiye’de güvenlik ve acil aydınlatma sektöründe var olan, tecrübelerini yansıttığı yüksek kalitesini sektöre başarıyla sunan Arsel Elektronik, Spotlite acil aydınlatma armatürleri ile pazar payını arttırıyor.

Ürünlerini sunduğu müşterilerinin aynı zamanda çözüm ortağı olmayı da misyon edinen Arsel Elektronik’ten 2 yıl garantili acil durumlar için üretilmiş  Spotlite acil aydınlatma armatürleri, aydınlatma elektroniği sektörüne birçok açıdan hedef kitleyi memnun edecek avantajları kapsamaktadır.

ISO 9001-2000 kalite yönetim sistemi çerçevesinde, TS 8710 EN60598-2-22 standardına uygun olarak üretilen Spotlite armatürler, acil durumlarda yaşanabilecek panik ortamında yol gösterici özelliğini koruma noktasında tüm uluslararası standart gerekliliklerini karşılıyor.

spotlite-acil-aydinlatma

Arsel’in acil aydınlatma armatürü Spotlite, ürün modellerinde kullanılan 5W LED lambası ile tavana açılacak 75 mm alana montajlanacak şekle sahip.

Alüminyum profil gövdeli, ABS plastik yan kapaklı yapıda olacak biçimde dizayn edilen tüm modellerinde nickel-cadmium batarya bulunuyor.

Ters takmayı önlemek için tasarlanan soketli pil bağlantısı ile piyasaya sürülen Spotlite acil aydınlatma armatürleri, özel olarak üretilen Continius şarj yöntemi ile de pillerin sürekli dolu ve kullanıma hazır bir şekilde olmasını sağlıyor.

İlk kullanımda şarj süresi 24 saat olarak belirtilen Spotlite modellerinin hepsi 220 – 240 çalışma voltajına sahip. Şebeke voltajında ise 285 volta kadar yayılan dalgalanmalara dayanıklı olacak şekilde üretilmiş armatürler, 150 voltun altına düşme durumunda acil aydınlatma moduna geçme özelliğine sahip. 185 voltun üzerine çıktığı durumlarda ise kendini otomatik olarak şarj durumuna alıyor.

Ağırlıkları 415 – 520 gr arasında değişiklik gösteren Spotlite acil aydınlatma armatürlerinin çalışma sıcaklığı ise -16°’den +45°’ye kadar.

Kullanım seçenekleri arasında sürekli ve kesintide yanan seçeneğinin yanı sıra 1-3 saat kesintide yanma süreleri olacak şekilde de üretilmiş.

Model tercihine göre kesintide 60 dakika ile 180 dakika çalışma sürelerine sahip. Kesintisiz yanan modellerinde ise ayrıca LED sürücü kullanılmış. Ek olarak seriye, uygulama sahasında aydınlatma hattını ayrı, acil aydınlatma besleme hattı ayrı olarak kesintisiz yanan modeller de eklenmiş.

Spotlite acil aydınlatma armatürleri, beyaz ışıklı LED ampul şeklinde, 6500°K şeklinde potansiyel müşterileri için satışa çıkarılmış. 4 farklı model kodu olan ürünün boyut, ağırlık, IP sınıfı, izolasyon sınıfı, sıcaklığı, güç tüketimi ve çalışma voltajı gibi detayları da oldukça geniş seçim imkanı sunuyor.