arsel-elektronik-uretim-proseslerinde-yatirim-atigina-kalkti-1

Türkiye’de güvenlik sektörü ve özellikle acil aydınlatma sistemleri üretiminde 20 yılı aşkın tecrübesiyle, 2004 yılından bu yana Arsel Elektronik; SMD dizgi hattını (elektronik kart üretimi) ve yönlendirme baskı proseslerini yeniledi.

Arsel Eelektronik; başta acil aydınlatma armatürleri ve acil çıkış yönlendirme armatürleri olmak üzere; acil aydınlatma kitleri üretiminde Türkiye’deki saygın sanayi kuruluşları arasında yer alıyor.

Yenilenen Smd Dizgi Hattı İle Geri Dönüş Oranı Sıfıra Yaklaştı

Acil çıkış ve yönlendirme ürünlerinin en önemli komponentlerinden olan elektronik kart devrelerini kendi bünyesinde üreten Arsel; kurduğu Yamaha YSM10 modeli dizgi makinası ile kart üretimindeki hata payını neredeyse sıfırladı.

arsel-elektronik-yenilenen-makinalari-ile-sifira-yakin-uretim-hatasiyla-uretim-yapiyor

Yenilenen hat sayesinde 10 kat daha hızlı ve stabil bir üretim kabiliyetine erişen Arsel, ürünlerine olan yoğun talebi karşılama konusunda artık çok daha güçlü olacak.

Flatbed UV Baskı Makinesi İle Üstün Nitelikli ve Uzun Ömürlü Yönlendirme İşaretleri

Daha önce ürünlerin yönlendirme grafik baskı uygulaması, folyo ve diğer transfer yöntemleri kullanıldığından yoğun işçilik gerektiriyorken, yeni UV flatbed baskı makinesi sayesinde ürünlerin üzerine doğrudan baskı yapılabiliyor.

flatbed-uv-baski-makinasi

Boya kuruma süresi bulunmayan, homojen bir biçimde dağıtabilen ve kontrast oranı yüksek baskı kalitesiyle Arsel ürünleri kalite çıtasını yukarıya taşıdı.Üretim alanında yapılan yatırımla ilgili dergimize açıklama yapan Arsel Elektronik Genel Müdürü Sebahattin Aydoğmuş  şunları söyledi:

“Üretimini yaptığımız acil aydınlatma ve acil çıkış yönlendirme armatürleri güvenlik sektöründe son derece önemli bir yer tutuyor.

Bir sanayici olarak sahip olduğumuz misyona, odağında insan bulunması sebebiyle, ayrıca ilave sorumluluklar yüklüyor. Bu nedenle 2004’ten bu yana üretimimizde daima daha iyi olanı sunmak üzere çalıştık, çalışıyoruz.

Elbette ürün kalitesi kadar, satış sonrası hizmetler ve teknik desteğin çok önemli olduğu bir alanda çalışıyoruz. Bu nedenle üretimden satış sonrası desteğe kadar tüm süreci maksimum verim ile yönetmek asıl hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Son yaptığımız SMD Dizgi Hattı ve flatbed UV baskı makinası yatırımlarımız da yine bu kapsamda, kalite çıtasını yukarı taşımak ve uzun yıllar sorunsuz çalışacak ürünleri sunabilmek gayesiyle yapıldı.

Bugün itibariyle yeni makineler ile 10 kat fazla elektronik kart üretme kabiliyetine eriştik. Artık sıfıra yakın üretim hatası ile çıkan ürünlerimiz, maliyetlerimizde bir azalma yaratmakla beraber, müşterilerimizin yaşayabileceği tüm sorunların önüne geçiyor olacak.

Geçmişte olduğu gibi bugün ve bundan sonra da hangi alanda ne tür yatırımlar yapılması gerektiği konusu daima Arsel’in ilk gündem maddesi olacak”.