alves-kablo-uretim-kapasitesini-genisletiyor

Alves Kablo, müşteri taleplerini karşılamak ve üretim kapasitesini genişletmek için önemli adımlar atmaya devam ediyor. Şirket, yurt içi ve yurtdışı merkezli çeşitli makine üreticileriyle imzaladığı toplam 3.500.000 USD değerine ulaşan “Makine Tedarik Sözleşmeleri” ile üretim kapasitesini ciddi bir oranda artırmayı planlıyor. Bu yatırımların 2024 yılının son çeyreğinde bakır tel üretim kapasitesini %100 oranında, alüminyum tel üretim kapasitesini %200 oranında, alüminyum tel büküm kapasitesini %250 oranında ve kablo damar büküm kapasitesini  %45 oranında artırması bekleniyor.

Üretimde kullandığı enerjinin %50’sini yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlayan ve geçtiğimiz aylarda tescillettiği Sıfır Atık Belgesi ile çevrecilik alanında da dikkat çeken şirket, üretim faaliyetlerini genişletirken, çevresel etkileri de göz önünde bulunduruyor.

alves-kablo-kablo-gorseli

Şirket, ham madde üretimini kendi tesislerine taşımak için önemli adımlar atarak, daha önce inşaatı tamamlanmış olan yeni üretim tesisinin de iskanının alındığını ve en kısa sürede burada üretime başlanacağını belirtiyor.

Söz konusu üretim tesisinde sürdürülecek faaliyetlerin ince ve süper ince bakır tel üretim kapasitesini %200 oranında artırırken, bu üretimin araçların elektronik aksamları, araç şarj istasyonları ve Solar (PV) kablo üretimleri gibi birçok alanda aktif olarak kullanılacağı ifade ediliyor.

Ayrıca yetkililer, kendi tesislerinde ham madde üretme adımının, şirketin geleceğe yönelik sürdürülebilirlik ve verimlilik hedefleri için de önemli bir gelişme olduğunu vurguluyor.

Kahramankazan merkezli şirketin genişleme adımları, sadece üretim kapasitesini artırmakla kalmayıp aynı zamanda geleceğe dair sağlam bir temel de oluşturuyor.

Alves Kablo’nun stratejik yatırımları, sektördeki halihazırdaki güçlü konumunu daha da güçlendirirken, sürdürülebilirlik ve verimlilik odaklı adımları gelecek için umut vaat eden şirketler arasında öne çıkmasını sağlıyor.

29 Şubat tarihli halka arzının ardından hızla yatırımcıların gözdesi haline gelen şirketin yenilikçi yaklaşımı ve çevresel sorumluluk anlayışı, güçlü isimlerin rol aldığı sektördeki rekabetçi konumunu daha da güçlendiriyor.