alves-kablo-sampiyonlari-agirladi-2

İstanbul’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda şampiyon olan Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı, Alves Kablo’yu ziyaret etti. Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle spora ve sporcuya fayda sağlamak için çalışan ve desteklediği Alves Kablo Ampute Futbol Kulübü ile Başkent’i bu alanda gururla temsil eden Alves Kablo, bu kez dünya şampiyonu milli ekibi ağırladı.

alves-kablo-sampiyonlari-agirladi-22

Organizasyona Milli Sporcular, Alves Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Karamercan, Alves Kablo Ampute Futbol Kulübü Başkanı ve Alves Kablo Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Alabıcak, Alves Kablo Ampute Futbol Kulübü Antrenörü ve Ampute Futbol Milli Takım Kaptanı Rahmi Özcan, Alves Kablo Ampute Futbol Kulübü Sportif Direktörü Adnan Kızıltaş, Türkiye Ampute Futbol Milli Takım Teknik Direktörü Osman Çakmak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu As Başkanı Arif Ölmez’in yanı sıra çok sayıda iş adamı, basın mensupları ve davetliler katıldı.

Alves Kablo’nun Kazan’da bulunan fabrika bahçesinde düzenlenen etkinlikte, hep birlikte yenen yemeğin ardından Alves Kablo yönetimi Ampute Futbol Milli Takımı oyuncularına ve Teknik Direktör Osman Çakmak’a ikişer Cumhuriyet altını hediye etti.

Tüm futbolcuları tek tek tebrik ederek başarı dileklerinde bulunan Alves Kablo Ampute Futbol Kulübü Başkanı ve Alves Kablo Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Alabıcak “Tarihinde bir ilki başararak dünya şampiyonu olan Milli Takımımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Onların bize yaşatmış olduğu mutluluğun, sevinç gözyaşlarının maddi bir bedeli yoktur. Alves Kablo olarak bize böyle büyük bir gurur yaşatan Milli Takımımızı ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Alves Kablo olarak ampute futbol camiasına destek vermeye devam edeceklerini dile getiren Alabıcak, “Biz spora ve sporcunun gelişimine destek vermeyi ilke edinmiş bir firmayız. Alves Kablo Ampute Futbol Kulubü ile de tüm bedensel engelli kardeşlerimize örnek olmayı, onları spora teşvik etmeyi amaçlıyoruz.

Biz bu kulübü kurarken bir-iki yıllık değil, nesillere aktarmak için hayata geçirdik. Müjdesini de vereyim, bir altyapı projesi başlatmak istiyoruz, yurt genelinde, 12-14 yaşındaki evine kapanmaktan ziyade sosyalleşmeyi sevecek insanları hayata bağlamak için böyle bir proje başlatmaya niyetlendik” dedi.