alves-kablo-uretim-kapasitesini-buyutuyor

Türkiye’nin iddialı kablo üreticilerinden Alves Kablo, yeni yatırımlarla üretim kapasitesini arttırmaya odaklandı. Ankara Kahramankazan’daki üretim tesislerini genişletmek üzere çalışmalara başlayan firma, fabrikanın üretim kapasitesini %35 oranında büyütmeyi hedefliyor.

Alves Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Karamercan, “Gelişmeyen Kaybeder” ilkesi ile Alves Kablo markasını hem Türkiye’de hem dünyada lider bir konuma getirmek için yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini dile getirdi.  Artan taleplere çözüm olma çabası içerisinde olduklarını belirten Karamercan, şunları söyledi:

“Fabrikamızın arka tarafında bulunan 10 bin m²’lik alana kurmakta olduğumuz üretim tesisimizde ürün çeşitliliğimizi genişletmeyi, ince tel üretimindeki üretim hızımızı arttırmayı ve temelde üretim kapasitemizi %35 oranında büyütmeyi hedefliyoruz.

alves-kablo-yonetim-kurulu-baskani-deniz-karamercan

Yaptığımız bu yatırım ile birlikte üretim çeşitliliğimizi arttırmanın yanı sıra dışarından tedarik ettiğimiz ince tel grubunu kendimiz üreterek, üretim bandımızı her geçen gün daha az dışarıya bağımlı hale getirme amacındayız.

Teknoloji yatırımları ile ürün izlenebilirliğini ve verimi arttırıyoruz. Bununla birlikte fabrikamızı faaliyete geçirdiğimiz andan itibaren devam etmekte olan, üretim kapasitemizi arttırmak ve yüksek kalitede ürünler üretmek için yaptığımız makine, teçhizat, sistem yatırımları ile her zaman bir üst noktayı hedefliyoruz.”