alves-kablodan-1-milyon-dolarlik-yeni-yatirim

Türkiye’nin lider kablo üretici firmaları arasında yer alan Alves Kablo, kaliteli hizmet anlayışı, güçlü bayi yapısı, ihracattaki başarıları ve hız kesmeden gerçekleştirdiği yatırımlarla büyümeye devam ediyor. Alves Kablo Finans Müdürü Selda Mert, Alves Kablo’nun yarıyıl değerlendirmesini yaparak firmanın yatırım ve büyüme çalışmalarını anlattı.

Alves Kablo olarak kuruldukları günden bugüne kadar sürekli büyüme politikamız gereği yatırımlarımıza devam ettiklerini belirten Mert “Bu doğrultuda 2023 yılının ilk yarısında 1 milyon dolar yatırım ile yeni makineleri üretim parkurumuza ilave ederek kapasitemizi yükselttik” dedi.

alves-kablo-fabrika

2023 yılının üretim, satış, büyüme oranları hakkında bilgi veren Alves Kablo Finans Müdürü, “2023 yılı ilk 6 ay üretim ve satış performansımız ile 2022’nin tüm ciro ve üretim kapasitesine ulaştık. Bu gelişimimizde yeni fabrika binamız, yeni makine parkurumuz ve marka bilinirliğimizin artması sonucu oluşan talep etken oldu. İkinci altı aylık dönemde ise ilk altı aylık dönemin %25 fazlası ciro ve üretim kapasitesine ulaşmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

Türkiye’de yaşanan kur ve emtia dalgalanmaları ile yüksek reel faize karşın 2022’ye göre hem ciro hem de üretim rakamlarını ikiye katladıklarını söyleyen Selda Mert, “Firmamız bu yıl da yatırımlarını sürdürerek yurt içi ve yurt dışı pazarında adından söz ettirmeye devam edecek. Belirlediğimiz hedeflere uygun şekilde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Son olarak solar kablo üretimimizin yurt dışında satışını kolaylaştıracak kalite belgesini aldık. Bununla birlikte bünyemize eklediğimiz yeni makinelerle üretimimizi daha da arttırarak ihracatımızı 2023 sonuna kadar yaklaşık 50 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.