alves-kablo-fabrika (6)

Türkiye’nin lider kablo üretici markaları arasında yer alan Alves Kablo’nun Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Karamercan, firmanın yatırım ve büyüme çalışmalarını anlattı:

“Hızımızı ve verimliliğimizi çoğaltmak için yatırımlarımıza ara vermeden devam ediyoruz. 2023 yılının ilk yarısında 1 milyon dolar yatırım ile yeni makineleri üretim parkurumuza ilave ederek kapasitemizi yükselttik. Yeni makinelerimizin kurulumu halen devam ediyor. Kapasite artışımız etkisini gösterdi ve böylece 2023 yılının ilk altı ayında 2022 yılının tamamının satış rakamını yakaladık.”

Yatırımımızla Birlikte Kurumsallaşma Adımlarımızı Da Sürdürüyoruz

Karamercan, iş yapış süreçlerinin tümünde verimliliği, kaliteyi ve güvenilirliği artırmayı hedeflediklerini ifade ederek;

“Yatırımlarımızın yanı sıra kurumsallaşma adımlarımızı da sürdürüyoruz. Kurumsal Yönetim İlkelerimiz gereği, ilgili komiteler tasarlandı ve oluşturulması için gerekli adımlar atıldı.

alves-kablo-uretim (2)

Paydaşlarımızın çıkarlarını korumak ve şirketimizin sürdürülebilir başarısını sağlamak için Kurumsal Yönetim İlkelerine uyum konusunda kararlılığımızı sürdürerek, şeffaf, adil ve hesap verebilir bir yönetim anlayışıyla hareket etmeye devam edeceğiz” dedi.

Alves Kablo Faaliyet Raporu Tamamlandı

Şeffaflık ilkesi doğrultusunda Alves Kablo’nun ilk faaliyet raporunun tamamlandığını belirten Deniz Karamercan;

“Şirketimizin faaliyetlerini ve finansal performansını ayrıntılı bir şekilde sunduğumuz, gelecekteki hedeflerimize yönelik stratejilerimizi açıkladığımız ilk faaliyet raporumuzu tamamladık ve paydaşlarımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

alves-kablo-uretim-parkuru (2)

Alves Kablo’nun insan odaklı çalışmalarla duyarlılığını her zaman ortaya koyan bir anlayış benimsediğini söyleyen Karamercan;

“İnsana ve eğitime önem veren Alves Kablo olarak, ‘Usta Öğreticilik Teşvik Programı’nı başarıyla sürdürüyoruz. Bu programı şirket içindeki deneyimli çalışanlarımızı ve genç yeteneklerimizi desteklemek hedefiyle hayata geçirdik. Böylece iş yerinde bilgi ve beceri transferini teşvik ediyor ve şirket içindeki bilgi birikimini korumak ve yaymak için bir ortam sağlıyoruz” açıklamasında bulundu.