alves-kablo-yonetim-kurulu-baskani-deniz-karamercan

Türkiye’nin en genç ve en yeni kablo markası Alves Kablo, kısa süre içerinde hem yerel hem de global pazarda yakaladığı büyük başarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor.

30’dan fazla ülkeye ihracat yapan, yatırımları, geniş ürün yelpazesi, Ar-Ge çalışmaları ve güçlü bayi ağı ile istikrarlı bir büyüme performansı sergileyen firma, şimdilerde GES’lerde (Güneş Enerji Santralleri) kullanılan solar kablo üretimiyle yeşil enerji pazarının da yıldızı olmaya odaklandı.

Solar kablo üretimini detaylı bir Ar-Ge çalışması ve önemli yatırımlar sonucu gerçekleştirdiklerini söyleyen Alves Kablo A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Karamercan, tasarım ve hammadde çalışmalarının Alves‘in tecrübeli mühendis ekibi tarafından Alves Kablo üretim tesislerinde yer alan gelişmiş kalite laboratuvarlarında tamamlandığını aktardı. Ankara üretim tesislerinde kullandıkları elektrik enerjisini de, fabrikalarında bulunan 1 MW kapasiteli çatı güneş enerji sistemi ile üreten Alves Kablo, çevreci vizyonuyla doğayı ve gelecek nesilleri korumak adına yenilenebilir enerji ve sürdürülebilirlik konusunda öncü bir rol üstleniyor.

alves-kablo-solar-kablolar-ile-yesil-enerji-pazarinin-yildizi-olmayi-hedefliyor

Dünyada yaşanan iklim değişikliği krizi sebebiyle yenilenebilir enerjinin öneminin gün geçtikçe daha iyi anlaşıldığını ve bu anlamda solar kablolara oldukça büyük bir talebin olduğunu belirten Karamercan, Avrupa ve Afrika pazarıyla birlikte hem tüm Türkiye’ye hem de tüm dünyaya satış yapmayı hedeflediklerini ifade etti.

“Teknolojiyi ve sektörün ihtiyaçlarını yakından takip ederek inovatif ürünleri portföyümüze eklemek üzere gerekli yatırımları yapmaya devam edeceğiz” diyen Deniz Karamercan, Alves Kablo kalitesini solar kablo çeşitlerinde de müşterilerine sunmuş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

www.alveskablo.com