Türkiye’de kablo sektörünün önde gelen firmalarından Alves Kablo, sektörün en güçlü buluşmalarından biri olan A-TECH – Akıllı Bina Teknolojileri Elektrik Sistemleri Fuarı’na damgasını vurdu.

17-20 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuar, Akıllı Bina Teknolojileri ve Elektrik sektörünün profesyonellerini bir araya getirdi. Eski İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’ün ve TOKİ yetkililerinin de ziyaret ettiği Alves Kablo standı etkinlikte yoğun ilgi gördü.

alves-kablo-yerli-marka-olarak-adini-dunyaya-duyurmanin-gururunu-yasiyor

Türkiye’de ve dünyada en önemli projelerde imzası bulunan, en büyük markaların onaylı tedarikçisi Alves Kablo, ürün grubunu genişleterek, kablo sektöründe hasıl olan her ihtiyaca cevap veriyor.

alves-kabloda-koktey-sonrasi-soner-olgun-konseri-renkli-anlara-sahne-oldu

Ankara’nın ilk kablo fabrikası olarak Başkent’ten dünyaya enerji taşıyan ve dünyada 30’dan fazla ülkeye ihracat yapan Alves Kablo, A-Tech Fuarı’nda ürün portföyünü ve yeni yatırımlarını tanıttı. Firmanın yeşil enerji konusundaki yeni yatırımı, güneş enerjisi santrallerinde kullanılan solar kabloların da görücüye çıkarıldığı organizasyonda, Alves’in yeni ürünlerine ilgi büyük oldu.

alves-kablo-a-tech-fuari-orginizasyonunda-kokteyl-ve-branc-duzenledi

Yerli bir marka olarak Türkiye’nin adını dünyanın dört bir yanında duyuruyor olmanın gururu ile faaliyetlerine devam ettiklerini dile getiren Alves Kablo Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Alabıcak, “Alves’in gördüğü ilgiden çok memnunuz. Hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarda ciddi bir talep söz konusu. Bu talebi karşılayabilmek için üretim faaliyetlerimizdeki yatırımlarımızı her geçen gün daha da arttırıyoruz” diye konuştu.

alves-kablo-a-tech-fuar-etkinligi-soner-olgunun-sahne-almasiyla-devam-etti

İhracat ağlarını gün geçtikçe genişlettiklerini söyleyen Alabıcak, “Önümüzdeki 5 yıl içerisinde yedi kıtada her türlü ihracatı gerçekleştirecek seviyeye ulaşmak için ortağım Deniz Karamercan ve ekibimizle birlikte çok efor sarf ediyoruz. İhracata çok önem veriyoruz. Çünkü yerli bir firma olarak vatana millete katkı sağlayan manevi ve milli en güzel duygu, ihracat duygusudur” dedi.

Hikmet AlabıcakÖnümüzdeki dönemde fabrikamızı 80 bin metrekaresi kapalı 20 bini açık olmak üzere 100 bin metrekarelik bir fabrika haline getireceğiz. Tamamen dijitalleşmiş, entegrasyonumuzu tamamlamış bir şekilde devam etmek ve dünya markası olma hedefindeyiz.

7 kıtada ihracatımızı büyüterek dünya pazarında ilk 5’e girmek istiyoruz. Bunun için sabrımız, bilgi birikimimiz ve fazlasıyla enerjimiz var” açıklamasında bulundu.

Kokteyl ve brunch organizasyonları ile katılımcı firmalara network fırsatları sunan fuarda Alves Kablo sektör temsilcileriyle birebir görüşmeler gerçekleştirdi. Sektörün tüm paydaşlarını bir araya getiren etkinlik, Soner Olgun konseri ile renkli anlara sahne oldu.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.