starlite-ip65-acil-aydinlatma-1

Acil aydınlatma ve yönlendirme ürünleri yaşadığımız dönemde binaların en önemli malzemelerinden birisi olarak görülüyor.

Kalabalık insan grupları olarak vaktimizin neredeyse tamamını büyük binalar içerisinde geçiriyoruz. Hal böyle olunca yangın, deprem ya da elektrik kesintisi gibi durumlarda sağlıklı tahliye için acil aydınlatma ve yönlendirme ürünlerinin varlığı insanların hayati güvenliği için olmazsa olmaz bir sistemi tamamlıyor.

starlite-ip-65-armatur

Peki nedir bu Acil Aydınlatma Sistemleri?

Şehir şebekesi veya benzeri bir enerji kesintisi durumunda; yangın, deprem gibi nedenlerle bina ya da yapının elektrik enerjisinin güvenlik amacıyla kesilmesi, bir devre kesici veya sigortanın açılması nedeniyle normal aydınlatmanın kesilmesi durumunda otomatik devreye giren cihaz ve sistemlere acil aydınlatma sistemleri adını veriyoruz.

Bu sistemler; konutlar, toplanma binaları, kurumsal, ticari ya da eğitim amaçlı binalar ve depolama alanlarında bir zorunluluk olarak günlük yaşama eşlik ediyor. Yapım ya da yenileme aşamasındaki binalarda özellikle hayat kurtaran bu malzemelerin kaliteli ve güvenilir seçilmesi her anlamda önemli bir sorumluluk.

Malzeme tercihi yaparken gönül rahatlığı ile başvurulabilecek Arsel Elektronik’in yeni üyesi Starlite IP65 ise hayati sorumluluğunuza destek olabilecek nitelikte.

Starlite IP65’i Birlikte İnceleyelim

Marketler, koridorlar, depolar, otoparklar ve yangın merdivenleri için kullanıma uygun olan bu ürün polikarbon koruyucu difüzör özelliğine sahip. Bu özellik ürünün kırılmalara, ateşe ve tabiat şartlarına karşı oldukça dayanıklı olduğu anlamına geliyor.

Üstelik ürünün ortam sıcaklığına göre etkilenme seviyesini en aza indiriyor. Beyaz ışıklı LED ampulden oluşan Starlite IP65, 6500 °K ve 500lümen teknik özelliklerine sahip. Sıva üstü olarak montaj edilen ürün, ABS kasa olmasıyla dayanıklılığına dayanıklılık katıyor denebilir.

Tüm modellerde kullanıldığı gibi bu modelde de batarya olarak nickel-cadmium şarj edilebilir batarya kullanılmış. Ürün yalnızca ilk kullanımdan önce 24 saat şarj gerektiriyor.

Şebeke voltajındaki 285 volt’a kadar dalgalanmalara dayanıklı olan Starlite IP65’in şebeke besleme gerilimi standart 220 volt AC 50 hz’dir.

Ürün 150 voltun altındaki durumlarda acil aydınlatma moduna, 185 voltun üzerindeki durumlarda ise şarj durumuna geçer.

ISO 9001-2000 kalite yönetim sistemi çerçevesinde, TS 8710 EN60598-2-22 standardına uygun üretilmektedir. Kapı üstü uygulamalarda, standartlara uygun çıkış yönlendirme için kullanılır. Olası bir kesintide 180 dakikaya kadar tam performans çalışabilir.

Bu da acil durumlarda işleri yoluna koymak için fazlasıyla yeterli bir süredir. -16/+45° çalışma sıcaklığı sayesinde iç ve dış mekanlarda rahatlıkla tercih edilebilir.

Üretici tarafından sağlanan 2 yıl garanti teminatı ise insan sağlığı kadar tüketici deneyimini de koruyor. Kalite ve güvenilirlik her ürünün tercihinde önemli bir parametredir ancak söz konusu hayati önem taşıyan ürünler olduğunda marka tercihi daha da önemli hale gelir.

Arsel Elektronik sektördeki tecrübesi ve kaliteli iş anlayışı ile kritik malzeme seçimleri sırasında adeta sorumluluğu üzerimizden alacak Starlite IP65’i üretti.

Gönül rahatlığı ile satın alabileceğiniz bu ürünü ve referanslarını markanın kendi sitesinden inceleyebilir, üreticinin diğer acil aydınlatma ve yönlendirme ürünlerine göz atabilirsiniz.

www.arselelektronik.com.tr