yerli-uretimin-guclu-markalari-elkon-ve-ekon-kondansator-birlesti (2)

Elektrik sektöründe kondansatör yapan iki önemli kuruluş güçlerini birleştirdi. 1976 yılında imalata başlayan ve yerli kondansatör imalatında Türkiye’nin ilklerinden olan Elkon, bundan böyle pazar lideri Ekon Kondansatör çatısı altında üretime devam edecek.

İlk hareket kondansatörü alanında ihtisaslaşan Elkon, yarım yüzyıla yaklaşan üretim tecrübesini, Ekon Kondansatör’ün sektördeki üretim kapasitesi ve teknik uzmanlığı ile birleştirdi.

Böylece, geniş ürün gamında; AG güç kondansatörü, AA daimi devre kondansatörleri (motor ve aydınlatma), klima kondansatörü bulunan Ekon Kondansatör ürünlerine, motor start kondansatörü olarak da anılan ilk hareket kondansatörleri de eklenmiş oldu.

Ekon Kondansatör Türkiye’nin Yıldız Sanayi Kuruluşları Arasına Giriyor

Üretiminin %70’ini iç pazara ve %30’unu çeşitli ülkelere ihraç eden Elkon Kondansatörü bünyesine katan Ekon, her geçen gün artan iç ve dış piyasa müşterilerinden aldığı gücü yatırıma aktarıyor.

ilk-hareket-kondansatoru (2)

%100 yerli üretilen Ekon kondansatörlerinin kalitesi, firmayı Türkiye’nin yıldız markaları arasına yükseltirken, termin süreleri ve fiyat politikası ile elektrik başta olmak üzere aydınlatma, enerji, beyaz eşya, fotovoltaik, otomotiv gibi birçok sektörde üretim yapan endüstriyel kuruluşların, ithal ürünlerde yaşadığı sorunlara avantajlı bir alternatif sunuyor.

Ekon Kondansatör geçtiğimiz yıl aldığı belgeleri ile (TSE EN 60831-1, TSE EN 61048, TS EN 60252-1) alçak gerilim güç kondansatörlerinin yanında Türkiye’nin aydınlatma kondansatörü  ve motor kondansatöründe, standartlarını tescilleyen tek üreticisi olmuştu.

Ekon, motor kondansatörü üretimi ile ülkemizin dışa bağımlılığını ortadan kaldıran tek üretici olarak ülke ekonomisi ve sanayiye katkılarını sürdürüyor.