untel-kablo-tet-listesinde-otuzikinci-siraya-yerlesti

Kablo sektörünün en büyük üreticilerinden Üntel Kablo, TET (Türkiye Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği) 2023 Yılı Onur Listesi’nde 32. Sırada yer alarak başarısını bir kez daha tescilledi.

Elektrik ve elektronik sektörlerinde faaliyet gösteren ihracat şampiyonlarının ödüllendirildiği Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği (TET) İhracat Başarı Ödül Töreni gerçekleşti.

2023 yılı verilerine dayanarak, elektrik ve elektronik sektörlerinde faaliyet gösteren ihracat şampiyonlarının ödüllendirildiği törende, Üntel Kablo 32. sırada yer almanın gururunu yaşadı.

Yurt içi ve global pazar gelişmelerini yakından takip ederek, modern test laboratuvarlarıyla birlikte ulusal ve uluslararası belgeleriyle üst düzey kalitesini tescilleyen Üntel, aldığı ödüllerle kablo sektörünün yıldızı olmaya devam ediyor.

Daha önce de Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından her yıl açıklanan Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı Listesi’nde, %44.8’lik ihracat artışı ile elektrik elektronik alanında 27. sıraya yükselen Üntel, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasında da 84 sıra birden yükselerek 421. sırada yerini almıştı.

Dünyanın lider kablo üreticilerinden biri olarak, 1972 yılından bu yana yarım asırlık tecrübesiyle Türkiye kablo sanayiinde faaliyet gösteren Üntel Kablo, her geçen gün ihracat kapasitesini ve oranını arttırarak gözde projelerin tercihi olmaya devam ediyor.

Son teknolojiye sahip tesisleri ve alanında uzmanlaşmış ekibi ile daima en iyiyi üretmeyi hedefleyen Üntel, perçinlediği lider konumunu, daha da ileri taşımak üzere yoğun çalışmalar yürütüyor.

Ar-Ge tesisinde geliştirdiği ürünlerinin müşteriye ulaşana kadar geçen tüm imalat sürecinde titizlikle hareket eden Üntel, satış sonrası destek ve pazarlama faaliyetlerine de azami önem gösteriyor.

Yürüttüğü başarılı stratejileri ile Türkiye’nin gurur duyulan ve en sevilen markalarından olan Üntel’in yoğun çalışma temposu, araştırma kuruluşlarının ödülleri ile taçlanıyor.