untel-kablo-smm-hamburg-fuarinda-yogun-ilgi-gordu-2

Üntel Kablo, bu yıl 6-9 Eylül tarihleri arasında, Almanya’nın ikinci büyük şehri Hamburg’ta gerçekleştirilen ve dünyanın en kapsamlı denizcilik fuarlarından olan SMM 2022’de gördüğü ilgi ile organizasyonu başarıyla tamamladı.

Dünyanın önde gelen ticari denizcilik ve gemi yapımı fuarı SMM 2022 bu yıl 2.000’den fazla katılımcıya ev sahipliği yaptı. 100’den fazla ülkeden gelen 30.000’i aşkın ziyaretçiyi ağırlayan fuar 6-9 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Üntel Kablo 10 yılı aşkın süredir yer aldığı, denizcilik üzerine bilinen en prestijli fuarlardan biri olan SMM’de bu yıl da yerini aldı.

Fuarı “Eski dostlar ve yeni müşterilerle bir buluşma” olarak değerlendiren Üntel Kablo, tanıttığı çeşitli marin ve donanma kabloları ile SMM Hamburg boyunca parladı.

Üntel Kablo’nun VG95218 Askeri Gemi Kabloları ve Data Marin Kabloları
SMM Fuarı’nda Dikkat Çekti

Fuar boyunca başta askeri ve sivil tersaneler olmak üzere diğer gemi yapımı alanındaki endüstri devlerinin de dikkatini çeken Üntel Kablo, genel marin kablolarının yanı sıra özellikle iki ürünü ile Dünya’nın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin ilgisini kazanmayı başardı.

untel-kablo-smm-hamburg-fuarinda-yogun-ilgi-gordu-5

Üntel Kablo bu fuarda “Uzun yolculuklar güven ile başlar.” mottosu ile ürettiği marin kabloları kategorisinde yer alan Alman donanması tarafından onaylı VG95218 Donanma kabloları ile Bureau Veritas onaylı DataMarin markalı data ve koaksiyel kablolarını lanse etti.

Yerli ve dünyanın birçok ülkesinde inşa edilen askeri gemiler için yüksek kalite anlayışı ile uzun yıllardır üretim yapan Üntel Kablo; enerji, kontrol ve sinyal alanlarında kullanılmak üzere ürettiği VG95218 ve DNV onayına sahip askeri tip gemi kablolarını SMM Fuarı’nda da tanıttı.

Askeri gemilerde kullanılan VG95218 Tip 60-66 ürün yelpazesinin tamamını üretebilme yeteneğine sahip olan Üntel Kablo, aynı zamanda Dünya üzerinde bu serinin tamamına sertifika sahibi olan çok az sayıda kablo üreticisinden bir tanesi.

Yıllar boyunca geliştirdiği ilke ve deneyimler ışığında; daha sofistike, daha özel ve kompleks kablo sistemleri gerektiren donanma gemileri için ürün geliştiren Üntel Kablo, bu ürün grubuyla savunma sanayimizin yerlilik oranına da büyük katkıda bulunuyor.

Esnekliği, bükülgenliği, kolay sıyrılabilir kılıf malzemesi ve standart kapsamında minimum boyut ve ağırlıklar hesap edilerek tasarlanarak üretilen VG tipi kablolar, yakın geçmişte Üntel Kablo tarafından TCG Anadolu Gemisi gibi ülkemizin ilk amfibi hücum bot gemisi gibi prestijli projelere tedarik edilmişti.

VDE (The Association for Electrical, Electronic and Information Technologies) tarafından test edilen ve Alman Donanması ve DNV tarafından onaylanan VG95218 kablolar SMM Fuarı’nda en çok öne çıkan Üntel Kablo ürünlerinden birisi idi. 

Data Marin Kabloları

Öte yandan SMM’de dikkatli üzerine toparlayan bir diğer Üntel Kablo ürünü ise Data Marin Kabloları oldu. Uluslararası standartlara ve MIL-C standardlarına uygun olarak geliştirilen özellikler ve tasarım ilkeleri ile pazara sunulan Üntel Data Marin Kabloları, çoğunlukla cruise gemilerindeki uygulamalarda tercih ediliyor.

Alev iletmeyen, düşük duman yoğunluklu ve halojensiz yapıda üretilerek gemilerde yüksek güvenlik önlemlerini destekleyen Data Marin Kabloları ses, görüntü, veri ve iletişim sistemlerinde kullanılmaktadır.

Bureau Veritas (BV) sertifikası ile üretilen Data Marin kabloları SMM Hamburg Fuarı’nda katılımcı ve ziyaretçilerin takdirlerini toplayan bir diğer ürün oldu.

Üntel Kablo Yerli Gururumuz Olmaya Devam Ediyor

Son dönemlerde iş birliği yaptığı önemli projeler ile büyük başarılara imza atan Üntel Kablo, SMM Hamburg Fuarı’nda da ülkemizi en güzel şekilde temsil ederek gurur kaynağımız olmaya devam etti.

Ar-ge ve kapasite yatırımlarına kesintisiz devam eden, pazardaki 50 yıllık tecrübesi ile ortaya koyduğu geniş ürün yelpazesi ve yüksek teknolojili üretim tesisleri ile faaliyetlerini sürdüren Üntel Kablo, SMM Hamburg Fuarı’nda 2024 yılında da ülkemizi temsil edecek.