turkquality-katilim-surecini-baslatan-mutlusan-dunyanin-her-yerinde

Elektrik sektörünün yıldız markası Mutlusan‘ın, 40 Yıl önce İstanbul Karaköy’de başladığı yolculuğu, bugün Türkiye’nin 81 ilinde ve Dünyanın 85 ülkesinde devam ediyor. Mutlusan, Cumhuriyetimizin 100. Yılında, global pazarlarda büyüme stratejisi kapsamında başlattığı Turquality katılım süreci ile sanayinin parlayan markalarından biri olarak ürettiği üstün kalitedeki ürünlerini dünya pazarlarında daha geniş tüketici kitlesiyle buluşturma planını hayata geçiriyor.

2023 yılında 40.yılını kutlayan Mutlusan, Türkiye’nin en sevilen markalarından biri olarak; sektöründe Avrupa’nın en büyüklerinden olan, tam entegre üretim tesislerinde; elektrik anahtarı ve prizleri, grup prizler, aksesuarlar, kablo kanalları, ABS plastik panolar, elektrik tesisat elemanları, endüstriyel elektrik aksamları ve aydınlatma ürünleri imalatı yapıyor.

mutlusan-fuar-stanti

Geniş ürün çeşitliliği ile tüketicilerinin en iyi hizmeti alması konusunda üstün gayret gösteren ve bunun doğal bir sonucu olarak adını daima sektöründeki lider firmalar listesinin başına yazdıran Mutlusan, Türkiye’de olduğu kadar tüm dünyada toplam 85 ülkede müşterilerinin takdirini topluyor.

Mutlusan Globalleşme Hedeflerine Yürüyor

Turquality destekleri ile birlikte yurt dışında 5 farklı ülkede şirket kurup, depo ve ofisler açmayı planlayan Mutlusan, 2033 yılında globalleşme süreçlerini tamamlamayı ve EMEA bölgesindeki ilk 3 markadan biri olmayı hedefliyor.

Yine globalleşme stratejileri kapsamında yurtdışı fuar katılımlarını artıran Mutlusan, önümüzdeki üç ayda 3 farklı kıtada birçok sektörel fuarda boy gösterecek.

Mutlusan Sosyal Sorumluluk Projelerinde de Önde

50.000 m2’lik entegre üretim tesisinde, 700 çalışanı ile faaliyet gösteren Mutlusan, global büyüme hedeflerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile de dikkatleri çekiyor.

Genç istihdamına büyük önem veren Mutlusan, tüm Türkiye’de meslek liselerinde ve üniversitelerin teknik bölümlerinde ‘Elektrik-Elektronik Laboratuvarları’ kuruyor.

Yarım yüzyıla yaklaşan ticari tecrübesinin getirilerini, üretim kabiliyetini ve memnun müşteri sayısını her geçen gün yukarı çıkaran Mutlusan; sürdürülebilir ve umut veren bir gelecek için sorumluluk alıyor.

Karbon ayak izimizi küçültmek için yaptığı yatırımları, geri dönüşüm, gönüllülük ve ağaçlandırma faaliyetleri bilinen marka, Türk gençlerinin nitelikli yetişmesi ve yarına umutla bakmasını sağlayacak eğitim faaliyetleri ve projeleri ile ülke geleceğini desteklemeye devam ediyor.