teknoline-markasindan-tcp-interkom-ve-akilli-ev-sistemleri-teknolojisiteknoline-markasindan-tcp-interkom-ve-akilli-ev-sistemleri-teknolojisi-2

Sektörde 30 yıllık tecrübeye sahip olan Tekniksat Group kuruluşu Teknoline Teknolojik Sistemleri A.Ş. elektronik üretim ve Ar-Ge çalışmaları yapan ve en ideal teknolojik çözümleri müşterilerine sunan bir firmadır.

Toplamda 7500m²’lik üretim tesisinde 35’den fazla ülkeye ihracat yapan Teknoline; başarı ile tamamlanan 8 adet TÜBİTAK projesi ile Ar-Ge Zayıf Akım Teknolojileri kulvarında, Dünya’daki ve ülkemizdeki tüm iş ortaklarının ve müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun olan teknoloji ürünlerinin ve hizmetlerinin üreticisi konumdadır.

Teknoline bir dünya markası olma hedefinde kararlı adımlarla ilerlerken bu yolculukta Zayıf Akım Teknolojileri alanlarında hacimli ve katma değerli iş modelleri yanı sıra konularında keşif, teklif, üretim, montaj ve satış sonrası hizmetleriyle kişiye özel hizmet üretmektedir.

TCP/IP Interkom Sistemi

IP Interkom Sistemleri network altyapısı kullanan ileri teknoloji ve özellikleri barındıran sistemdir. Evlerde daireler arası görüşme, kapı ile görüşme, güvenlik ile görüşme ve bağlı bulunan kamera sistemlerini izleme gibi fonksiyonları vardır. Daire içi monitörünüze, dairenin içerisinde bulunan alarm detektörlerini bağlayarak (hareket, duman, gaz, su sensörü vb.) alarm sistemi gibi kullanabilirsiniz. Alarm durumunun ister sitenizin güvenlik merkezine isterseniz de mobil cihazınıza anlık olarak bildirilmesini sağlayabilirsiniz.

Dış kapı üniteleri; şifre (daireye özel ya da genel), kart okuyucu (temassız kredi kartı ya da İstanbul Kart bile olabilir!) gibi yöntemler ile çok daha kolay ve güvenli bir giriş kontrolü sağlar.

Analog sistemlerde yaşanan parazitli görüntü veya ses iletimini ortadan kaldırarak HD kalitesinde görüntü ve ses iletimi sağlar. Güvenlik konsolu ile daireler arası görüşme yapmanızı sağlayan bir ağ oluşturabilir hatta doğrudan güvenlik personeline ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz.

Güvenlik personelinin dairenize gelen misafirleri size bildirmesi halinde bağlı bulunan kameradan gelen misafirinizi görüntüleyebilirsiniz.

Daha çok toplu konut alanlarında tercih edilen IP Interkom Sistemi, Teknoline markası ile daha kolay kullanım ve yönetim ayrıcalığına sahip olabilirsiniz!

Akıllı Ev Teknolojisi

Akıllı ev sistemini; günlük yaşamımızın bir parçası olan evimizdeki cihazların tercihinize göre ister evden, ister uzaktan kolay ve hızlı bir şekilde kontrol edilebilmesi, cihazların topladıkları bilgilerle birtakım işlemleri kontrol edebilmeleri ve yangın, su basması, hırsız gibi istenmeyen ve acil müdahale gerektiren durumlara karşı güvenlik seviyenizin arttırılması şeklinde özetleyebiliriz.

Kısacası akıllı ev yönetim sistemleri, ev yaşamımızı kolaylaştırmak ve güvenlik seviyemizi arttırmak üzerine kurulu bir dünyadır. Akıllı ev yönetimi artık evler için vazgeçilmez bir ihtiyaç haline gelmeye başladı. Bu sistemlerin size ve ülke ekonomisine ciddi enerji tasarrufu sağladığı da elektrik sektörü tarafından kabul edilmiş bir gerçeklik.

Lambaları açıp kapatmak, oda sıcaklığını ayarlamak, evden çıkarken ışıkların söndürülmesi, panjurların kapanması, ısınmanın minimuma inmesi, alarmın devreye girmesi veya eve geldiğinizde her şeyin istenen duruma geri dönmesi akıllı ev yönetiminin bir diğer özellikleridir.

Teknoline akıllı ev sistemleri ile istemiş olduğunuz senaryoları oluşturup tek bir tuş ile bu senaryoları gerçekleştirmek yalnızca parmağınızın ucunda!

Teknoline, akıllı ev yönetimini IP tabanlı akıllı interkom sistemi üzerinde gerçekleştirmektedir. Türkiye’de geliştirilen Teknoline Akıllı Ev Sistemleri yerli mühendisler tarafından geliştirilmiş ve her türlü yeni ihtiyaca açık, inovatif olacak şekilde tasarlanmıştır.

www.teknoline.net