Alçak gerilim şalt ürünleri alanında faaliyet gösteren Sigma Elektrik; bu yıl da A-TECH – Akıllı Bina Teknolojileri Elektrik Sistemleri Fuarı’na damgasını vurdu. 30 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesiyle elektrik malzemeleri sektörüne yön veren Sigma Elektrik, fuarda Kaçak Akım, Otomatik Sigorta ve Parafudr gibi ana ürün gruplarıyla yoğun ilgi gördü.

20 ana ürün grubunda 1.800’ün üzerinde ürünüyle sektörün öncü firmalarından biri olan Sigma Elektrik, A-TECH – Akıllı Bina Teknolojileri Elektrik Sistemleri Fuarı’nda bu yıl da ilgi odağı oldu.

Dönüşümden doğan güç ve enerjiyle büyümesini sürdüren Sigma Elektrik, fuarda devre kesicileri, otomatik sigortalar, akım transformatörleri, güç kontaktörleri, kaçak akım koruma şalterleri, sigortalı yük ayırıcıları ve nh sigortalar başta olmak üzere çeşitli alçak gerilim koruma, kontrol ve ölçü cihazlarını tanıttı. Fuarın yıldız ürün grubu ise Kaçak Akım, Otomatik Sigorta ve Parafudr oldu.

“Ürün Gamımızı Tanıttık, Yatırım Planımızı Anlattık”

Fuarın en çok ilgi çeken stantlarından biri olduklarını ifade eden Sigma Elektrik Genel Müdürü Özgür Ünlü, yerli ve yabancı misafirlerin yanı sıra Türkiye’nin 7 bölgesindeki bayilerin de kendilerini yalnız bırakmadıklarını bildirdi. Fuarda ürünler kadar dikkat çeken bir diğer konunun ise yeni fabrika yatırımı olduğunu söyleyen Özgür Ünlü, “Markamızdaki dönüşümün hikayesini ve gelecek planlarımızı aktardığımız fuar, ürün gamımızı tanıtmanın yanı sıra yatırım planlarımızı konuşabilme fırsatını da bizlere sundu” dedi.

Potansiyel müşteri adaylarının markaya ve ürünlere göstermiş olduğu yoğun ilgiden oldukça memnun kaldıklarını söyleyen Özgür Ünlü, fuarda 2023 sözleşme döneminde görüşecekleri yeni hedef kitleleri oluştuğunun da altını çizdi.

“Üretim Gücümüzü Ön Plana Çıkaracağız”

Bir süredir devam ettikleri değişim ve dönüşüm sürecini fuara da yansıttıklarını belirten Özgür Ünlü, “Özellikle pandemi dönemiyle birlikte başlayan ve global bir etki yaratan sosyal alanda ve iş hayatındaki değişim, değişimlere uyum sağlama gerekliliğini de beraberinde getirdi.

Biz de ‘en hızlı gerileme şekli, yerinde saymaktır’ düşüncesiyle değişime hem firmamıza hem de paydaşlarımıza fayda sağlayacak bir şekilde devam ediyoruz. Üretim gücümüzü daha ön plana çıkararak; 2023 yılında iş modelimizde ve stratejimizde bazı farklılıklara gideceğiz” diye konuştu.

“Yeni Fabrikamız İle Birlikte Yeni Bir Başlangıç Yapıyoruz”

Yurt içi ve yurt dışı pazarda oluşan talep artışına dikkat çeken Özgür Ünlü, “Talepleri karşılayabilmemiz için kapasite artırımına gitmemiz gerekiyordu. Biz de buradan hareketle ülkemize değer katacağına ve daha fazla istihdam yaratacağına inandığımız; inşaatı devam eden yeni fabrikamıza 2023 yılında taşınmayı planlıyoruz. Ayrıca teknolojik olarak da, üretim faaliyetlerimizdeki yatırımlarımızı da artıracağız” dedi. Bu yatırımların kapasiteye doğrudan katkı sağlayacağı için bayilerin beklentilerine cevap verebileceklerini vurgulayan Özgür Ünlü, yeni fabrika ile birlikte dönüşümden doğan güç ve enerjiyle büyümeye devam edeceklerini ifade etti.