schneiderelectric-dunya-baskan-yardimcisi-chris-leong-elektrikcileri-gezdi-3

Schneider Electric Pazarlama Dünya Başkan Yardımcısı Chris Leong Elektrikçileri Gezdi!

Chris Leong, İstanbul temasları kapsamında İnovasyon Zirvesi’nden bulduğu ilk fırsatta eşofmanlarını üzerine geçirdi ve kurmaylarıyla birlikte Karaköy, Bankalar Caddesi ve Şişhane’deki Elektrikçiler Çarşısı’nın yolunu tuttu.

Elektrik sarf malzemeleri satan dükkanlara giren ve esnafla piyasanın ve rekabetin durumu hakkında sohbet eden Chris Leong, esnafın dertlerini ve Schneider Electric’ten taleplerini dinledi ve kendilerine her türlü desteği vermek için gerekli çözümleri üretecekleri sözünü verdi.

İstanbul’a ilk kez 30 yıl önce genç bir turist olarak geldiğini vurgulayan Leong, “ İkinci gelişimde bu büyülü şehri, tarihi mekanlarını, müzelerini gezmek çok isterdim ancak Türkiye’ye yatırım yapmaya devam etme kararlılığımız uyarınca iş ve kader ortaklığı yaptığımız esnafı ziyaret etmeyi daha verimli buldum.

Türkiye ekonomisi son derece güçlü ve dalgalanmalara dayanıklı, kısa süreli sıkıntılar olabilir ancak esnafla sohbetimden de anladığım kadarıyla dayanışmayla bu sıkıntılı günlerden hızla çıkılabilir. Biz Schneider Electric olarak, kendilerini her zaman desteklemeye ve gerekli motivasyonu sağlamaya hazırız,” diye konuştu.

Schneider Electric’ten Türkiye’ye yatırıma devam mesajı

Schneider Electric Global Pazarlama Başkan Yardımcısı Chris Leong, Türkiye pazarının büyük potansiyele sahip olduğunu belirterek, “Schneider Electric olarak sürekli Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Schneider Electric’in 11-12 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlediği Innovation Summit Istanbul etkinliğinde konuşan Leong, Schneider Electric’in bin 2200 müşterisinin ve partnerinin etkinliklerine katıldığını belirterek, kendiler için İstanbul’da düzenledikleri bu etkinliğin çok önemli olduğunu vurguladı.

Leong, “Bizim misyonumuz teknolojiyi ekonomiye kaynaştırmak ve güç katmasını sağlamak. Biz Türkiye’de 1988’den bu yana üretim yapıyoruz.

Türkiye’ye çok büyük yatırımlar yaptık. Türkiye’de 2 fabrika 2 bini aşkın çalışanımızla sürdürülebilir kalkınmaya yönelik çalışıyoruz. Türkiye pazarı büyük potansiyele sahip. Biz Schneider Electric olarak sürekli Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Leong, kendilerinin 40 yıl önce küçük bir teknoloji şirketi olarak işe başladıklarını anımsatarak, her yıl gelirlerinin yüzde 5’ini Ar-Ge’ye, AR-GE harcamalarının ise yüzde 45’ini nesnelerin internetine ayırdıklarını, buna ise yaklaşık 20 yıl önce başladıklarını söyledi.

Leong, “Biz Schneider Electric olarak global strateji geliştiren ancak yerel davranan ve uygulayan bir şirketiz. Yerel demek ortaklarla çalışmak demek. Farklı ortaklarımız var. Teknolojimizi bu şekilde kullanıyoruz. Şu anda birlikte çalıştığımız ortaklarımızın sayısı 650 bin. Yani her ülkede yüzlerce ortağımız var.” ifadelerini kullandı.

Dünya, dijital ekonomide daha önce benzeri görülmemiş bir hızla değişiyor

Schneider Electric Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Caspar Herzberg ise yeni dijital ekonominin ilk örneklerinin başarıya ulaştığını söyledi.

Herzberg, “Dünya, dijital ekonomide yaşanan patlamayla daha önce benzeri görülmemiş bir hızla değişiyor. Nesnelerin İnterneti (IoT), yapay zeka ve büyük veri analizi gibi teknolojiler, şirketleri daha verimli ve yenilikçi hale getirerek rekabet avantajlarını artırıyor.” diye konuştu.

Orta Doğu, Afrika, Orta Asya ve Türkiye’yi kapsayan bu bölgede de gerek kamusal yatırımlar gerek kurumsal girişimlerle bu alanda önemli başarılara imza atıldığını belirten Herzberg, “Sorumlu bir endüstri lideri olarak, yeniliklerimizin müşterilerimize ve iş ortaklarımıza enerji yönetimi ve otomasyonda başarılı bir dijital dönüşüm sağlamaları konusunda nasıl destek olduğunu göstermeliyiz.

EcoStruxure üzerine kurulu olan teknolojilerimiz, dijitalleşmenin gücünü kullanarak müşterilerimizin daha verimli, güvenli, güvenilir, bağlı ve sürdürülebilir hale gelmelerini ve bu sayede Yeni Dijital Ekonomi’nin liderleri olmalarını sağlıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Schneider Electric Türkiye, İran ve Orta Asya Bölge Başkanı Bora Tuncer da hızla gelişen dijitalleşmenin yeni iş fırsatları doğurduğunu, insanların yaşam standartları yükseldiğini, bu sayede yaratıcı çözümlerle enerji, dijitalleşme, sanayi ve ekonomide gerçek bir dönüşüm yaratmanın mümkün olduğunu belirtti.

Tuncer, “Schneider Electric’in sunduğu sıra dışı çözümler ve teknolojiler de bu amaçla geliştiriliyor ve insanlığın hizmetine sunuluyor. Hedefimiz Dijital Ekonomi’nin liderlerini sağladığımız teknoloji ve danışmanlıkla desteklemeye devam etmek.” dedi.

81 ilden 2200 katılımcı

Verilen bilgilere göre, iki yıldır dünyanın farklı bölgelerinde düzenlenen Innovation Summit serisi, bu yıl 20 farklı etkinlikle Schneider Electric’in küresel bilgi birikimini ve teknolojisini profesyoneller, çözüm uzmanları ve IoT liderleriyle buluşturuyor.

Yeni nesil teknolojilerle dünyanın karşı karşıya olduğu problemlere çözüm sunmayı hedefleyen etkinlik serisi kapsamında Innovation Summit Istanbul bu yıl ilk kez gerçekleşti.

Dijitalleşme ile birlikte ortaya çıkan fırsatların ve zorlukların değerlendirildiği buluşmada katılımcılar cesur fikirlerini paylaşma ve oluşturulan network ile yeni iş birlikleri yaratma fırsatı yakaladı.

Etkinlik boyunca katılımcılar 4 farklı strateji konuşmasını dinleme ve 16 uzmanlık oturumuna katılma fırsatı yakaladı. Bin 500 metrekare alanda kurulan Schneider Electric İnovasyon Merkezi’nde ise enerji ve otomasyonun geleceğini şekillendiren teknolojiler sergilendi.