salt-sektorunun-yukselen-markasi-deko-elektrike-win-eurasia-fuarinda-yogun-ilgi

Elektrik sektöründeki, 27 yıllık imalat bilgi ve deneyimini kendi üretim tesislerine taşıyan ve şalt ürünlerin yükselen yıldızı olan Deko Elektrik, İFM’de (İstanbul Fuar Merkezi) düzenlenen 29. WIN Eurasia Fuarı’nda boy gösterdi.

Uluslararası ziyaretçilerin yoğun ilgisinin yanı sıra Türkiye’nin her noktasından ziyaretçi alan, ülkenin büyük endüstri ve sanayi fuarlarından biri olma özelliği taşıyan fuarda Deko standına olan ilgi görülmeye değerdi. AG (Alçak Gerilim) şalt cihazlarında kısa sürede tüketicilerin göz bebeği olan Deko ürünlerini yakından incelemek ve bilgi almak isteyen sektör temsilcileri standa yoğun ilgi gösterdi.

deko-elektrik-yonetim-kurulu-baskani-alper-celik

Fabrikası İstanbul Tuzla’da bulunan Deko Elektrik; Otomatik Sigorta & Kaçak Akım Koruma Şalteri üretimi yapıyor. Kompakt Şalter ve Kontaktör seri üretimi için gerekli hazırlıklarını tamamlayan Deko Elektrik, AG şalt cihazlarında yeni bir marka ve elektrik, tesisat ve şalt ürünler alanında bir dünya markası olma hedefiyle hızla yol alıyor. Ar-Ge merkezi, üretim ve satış-pazarlama fonksiyonlarını tek çatı altında toplayan Deko, sektörün ihracat liderleri arasında yer almaya aday olduğunu kısa bir sürede ortaya koydu.

Avrupa standartlarındaki üretimi, Dünya standartlarını gözeten ar-ge çalışmaları ve entegre üretim tesisi ile öne çıkan Deko Elektrik adına açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Alper Çelik, elektrik sektörüne yönelik üretimlerinin, müşterileri nezdinde kabul görmesi, kısa sürede kalitesiyle kendini kanıtlaması sebebiyle duydukları memnuniyeti ifade ederek şunları söyledi;

“Türkiye’nin yerli sermayeli otomatik sigorta ve kaçak akım koruma şalteri üreticisi olarak, günümüz teknolojisini ve yeniliklerini uzmanlığımızla birleştirip, müşterilerimize yüksek performanslı, kaliteli ürünleri ekonomik fiyatlarla sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Türkiye sanayisi, Dünya çapında yüksek üretim kabiliyetine sahip ve hemen her endüstriyel alanda bu yeteneğini görmek mümkün.

Deko da bu firmalardan biri ve önünde uzun bir yolu, başarmak istediği birçok hedefi bulunuyor. Bu sorumluluk duygusuyla ve “mutlu müşteriler” hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dünya’nın çeşitli yerlerinde kullanılan ürünlerimizin, yerli üretim ve yatırımlarla kendi ülkemizde kullanıma sunmak bizim için ayrı bir gurur kaynağı olacaktır.

Deko Elektrik, salt satış odaklı değil aynı zamanda şalt ürünlerde tüketicileri bilinçlendirme, sektörel farkındalık yaratma hedefiyle yoluna devam etmektedir.

Maalesef verilmesi gereken önemi henüz göremediğini düşündüğüm kaçak akım koruma ürünleri ve devre kesiciler, aslında maliyet endişelerinin dışında insan hayatının korunmasında önemli bir rol oynamakta ve can güvenliği konusunda tehlike yaratabilecek elektrik tesisatlarının korunmasında hataya ve probleme yol açabilecek ve aynı zamanda problemlerin önüne geçebilecek ürünler arasında bulunuyor.

Deko devre kesiciler, bir elektrik devresini aşırı yük veya kısa devreden kaynaklanan aşırı akımın neden olduğu hasardan korumak için tasarlanmış, otomatik olarak çalışan bir elektrik anahtarıdır.

 

Otomatik Sigorta; devrelerin kısa devre akımlarına karşı korunması, devrelerin aşırı yük akımlarına karşı korunması, şalter, izolasyon gibi amaçlarla kullanılabilir.

Ayrıca, ev tesisatlarında, ticari ve endüstriyel elektrik dağıtım sistemlerinde kullanılması da uygundur. Deko devre kesiciler, TÜV Rheinland tarafından IEC 60898-1 standartlarına uygun olarak sertifikalandırılmış ve üretimleri ISO standartlarına uygun olarak devam etmektedir.

Kaçak Akım Koruma Şalteri, elektrik tesisatında oluşabilecek kaçak akımlarını algılayan ve hızlı bir şekilde elektrik devresini keserek insanların veya cihazların zarar görmesini engelleyen bir cihazdır.

Elektrik devrelerinin kontrol edilmesini sağlamanın yanı sıra, insanları dolaylı ve doğrudan temaslara karşı korumak üzere tasarlandı. Ayrıca, yalıtım hatalarından kaynaklanan yangın tehlikelerine karşı tesisatları da koruma özelliğine sahiptir.

Kaçak akım koruma şalterleri; konutlarda ve sanayide kullanılması elzem olan ürünlerdir. Kaçak Akım Koruma Şalterlerimiz de Otomatik Sigortalarımız gibi, TÜV Rheinland tarafından IEC 61008-1 standartlarına uygun görülerek sertifikalandırılmış ve üretimi bu standartlara uygun olarak devam etmektedir.

Mutlu müşteri, mutlu üretici şiarına inandığımız için kaliteden asla taviz vermemek ama bunu yaparken de daima tüketicinin bütçesini de düşünecek şekilde ilerleme konusunda kararlığımızı bu fuarda ve her bulunduğumuz platformda yineliyoruz.”

Rekabetçi fiyatları ve satış sonrası teknik destek hizmetleri ile şalt ürünler pazarında kendine alan yaratan Deko, kısa ve orta vadeli yatırım hedefleriyle de adını sıkça duyacağımız markalardan biri olarak görülüyor.

Win Fuarı süresince teknik personellerin ve satın alma süreçlerinde karar vericilerin tüm sorularını yanıtlayan Deko ekibi, pazarda aktif bir aktör olarak konumlanacağını şimdiden gösteriyor.