online-olarak-ekip-yonetmek

İş hayatına uzaktan çalışma veya hibrit çalışma şekillerini getirdi. Ekibinizin hedeflerinize uygun üretmeye devam etmesini ve sürdürülebilir yüksek verimliliği nasıl sağlayabilirsiniz?

Sizin ve ekibinizin gelişmesine yardımcı olacak bazı temel stratejileri, sanal olarak ekip yönetmek yazısı başlığı altında yakından inceleyeceğiz.

  • Sanal Ortamda Da Esnek Çalışmaya İzin Verin

Uzaktan çalışma, birçok işletmenin genişlemesine izin verdi. Artık dünyanın dört bir yanından ya da farklı şehirlerden çalışanları yönetmekten sorumlu olabilirsiniz.

Birçok ülkede veya farklı şehirlerde iş yapıyorsanız, bu sizin için harika bir yöntemdir.

Her ne kadar senkron olarak çalışmayı zorlaştırsa da saat farkından dolayı farklı ülkelerde bulunan çalışanlarınız için gece, daha yakınlardaki personelleriniz için gündüz çalışma yapıyor olabilirsiniz.

Esnek çalışma ekibinizin daha iyi bir iş / yaşam dengesi kurmasına izin verirken farklı saat dilimlerine uyum sağlamaya bakın. İş çıktısı düşeceğinden, kimseyi saat diliminize uymaya zorlayarak doğal çalışma ritminden çıkarmamaya çalışın.

Esnek çalışma, aynı zamanda sanal bir ofis kurulumuna yardımcı olabilecek çalışma modelini getirecektir. Görevlerin bir web sayfasında görüntülenmesiyle, dünyanın dört bir yanından ve farklı şehirlerden kolaylıkla erişilebilir. Böylece ekibiniz saat farkı olmadan online ortamda rahatlıkla çalışabilir.

  • Ofisi Sanal Hale Getirin

Çalışma yeri olarak fiziki ofis ortamına ihtiyacınız yok ya da minimum seviyede ise, ofisinizi sanal hale getirebilirsiniz.

Bu kısa vadede zor olabilir. Uzun vadede, çalışma ortamını basitleştirir. Çalışanlarınızı birbirinden bağımsız hale getirmek için bir grup e-posta adresine kaydetmeyi hedefleyin. Ayrıca tüm çalışanlarınızın ortak kullanacağı sanal bir posta kutusu ayarlamanız gerekir.

Bu nedenle düzenli olarak e-posta aldığınız yerleri ve iş ortaklarınızı e-posta kutunuz hakkında güncellemeniz gerekecektir.

Online toplantı yapmanızı sağlayacak ve çalışanlarınız için ortak davetiye göndermenizi sağlayan çevrimiçi toplantı yazılımına yatırım yapın.

Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz sanal ofisler ve çalışma şekilleri konusunda internet üzerinden araştırma yapın.

  • İlerleme Raporları

Birçok insan ekiplerini mikro yönetmek istemiyor, ancak fiziksel bir işyerinin yokluğunda başka hangi seçenekler var?

  • Ekibinizi takip etmek için ilerleme raporları isteyin.

Günlük kısa rutin toplantılar yapmak ilerlemelere değer katacaktır. Daha derinlemesine bir ilerleme raporu için bu her hafta düzenli toplantılar yapılmalıdır. İlerleme raporlarını haftanın bir parçası haline getirin ve hafta sonuna doğru Perşembe veya Cuma günleri raporlarınızı hazırlayın.

Bu, ekibinizin üretkenlikle nerede ilişkili olduğunu takip etmenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda çalışmaları için belirli bir yapı sağlayacaktır.

  • Bire Bir Toplantılar Düzenleyin

Bir çalışma grubu, işyerinin genel işleri sürdürmesi için esastır. Ancak, tüm toplantılar ve görevler arasında, bireyler kaybolabilir.

Ekibinizin her üyesiyle ayrı ayrı aylık toplantılar düzenlemeyi hedefleyin. Bu onları takımın geri kalanının önünde strese sokmadan daha iyi değerlendirmek için alan sağlayacaktır.

Bu aynı zamanda yeteneklerine bakmanıza ve elbette sağlıkları gibi daha kişisel konuları sormanıza izin verecektir. Gerekirse, daha rahat hale getirmek için görevler ekleyebilir veya bunlardan görevler çıkarabilirsiniz.

Görüşmek dileğiyle…