mutlusan-standartlarini-vde-ile-yukseltiyor

Elektrik sektörünün öncü firmalarından Mutlusan, uluslararası buluşmanın ortak noktası olan Light + Building fuarında VDE Enstitüsü tarafından takdim edilen sertifikayı aldı.

Ürünlerinde dünya standartlarına uygunluğu, güvenilirliği ve sürdürülebilirliği temel hedef alan Mutlusan, İstanbul Laboratuvarı’nda Test Veri Kabul Programı’nı (TDAP) başarıyla tamamladı.

Çok çeşitli anahtar, priz ve kablo kanalları, ROHS Seviye 3 gibi kimyasal testler ve malzeme testleriyle, VDE Uzmanları ve Offenbach’taki VDE Laboratuvarları’nda test edildi ve küresel pazar erişimi için sertifikalandırıldı.

mutlusan-urunlerine-vde-enstitusu-onay-verdi

İhtisas sahibi olan Light + Building Fuarı’nda anahtar- grup priz, kablo kanalları, pano ve otomasyon, sanayi tipi ürün grupları gibi birçok ürün çeşitliliğini sergileyen Mutlusan ailesi, profesyonel yaşamda kalite onayının ve güvenilir testlerin adresi olan Almanya merkezli VDE Enstitüsü’nden aldığı sertifika ile ürün başarısını bir kez daha gözler önüne serdi.

Mutlusan standında gerçekleşen sertifika teslim töreninde VDE Küresel Hizmetler CEO’su Sven Öhrke, VDE Ürün Yönetim Direktörü Giuseppe Messinese ve VDE Bölge Müdürü Dr. Metin Savaşkan katılımlarıyla özenle çerçeveletilmiş sertifika, Mutlusan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hıdır Kaçmaz‘a takdim edildi.

Konuşmasında sürdürülebilirliğe, yeniliğe ve yüksek kaliteye değinen Mutlusan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hıdır Kaçmaz, ürünlerin dünya standartlarına uygunluk noktasında VDE Enstitüsü’nün onayını almanın haklı gururunu yaşadığını ve önümüzdeki süreçlerde de gelişimin ve değişimin her zaman öncüsü olacaklarını vurguladı.