Mutlusan Yön. Krl. Bşk Mustafa Kaçmaz Erzincan Üniversitesinde..
Mutlusan Yön. Krl. Bşk Mustafa Kaçmaz Erzincan Üniversitesinde..

Mutlusan Elektrik  A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, Erzincan Üniversitesi’nde Öğrencilere Konferans Verdi

İş adamı Mustafa Kaçmaz, Erzincan Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya gelerek başarı hikâyesini paylaştı. 11 yaşında Erzincan’dan kara tren, kara lastik ile ayrılıp iş hayatına başladığını söyleyen Kaçmaz, “Kapılarım herkese açık” diyerek öğrencilere destek olacağını söyledi.

Mutlusan Elektrik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, memleketi Erzincan‘da üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

Etkinlikte konuşan Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. İlyas Çapoğlu, üniversite eğitimi boyunca elde edilen en büyük kazanımın kültür olduğuna dikkat çekerek,

“Hiç yılmadan, durmadan yürümek, sabretmek gerekiyor ve hedefinizde samimiyseniz o zirveye ulaşacaksınız.

Geriye dönüp baktığınızda nereden geldiğinizi ve emeğinizi göreceksiniz. Ama zirveye ulaşınca nereden geldiğiniz unutmayın ve sizin gibi zirveye ulaşmak isteyenlere destek olun” dedi.

mutlusan_mustafa_kacmaz_erzincan
mutlusan_mustafa_kacmaz_erzincan

Erzincan Üniversitesi Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen ‘Adım Adım Zirveye Kariyer Yürüyüşü’ adlı etkinlikte öğrencilere yaşam hikâyesini anlatan Kaçmaz,

11 yaşında memleketinden ayrıldığını çıraklıkla başlayan iş hayatında büyük bir şirkete nasıl sahip olduğunu, tecrübelerini ve yaşadıklarını öğrencilerle paylaştı.

Konuşmasına Zeytin Dalı Operasyonunda şehit olan askerlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek başlayan Mutlusan Elektrik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, “Dualarımız sizinle. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

Hayat hikayesini katılımcılarla paylaşan Kaçmaz, İstanbul’a gidiş hikâyesini ve iş dünyasındaki 44 yıllık deneyimini, Mutlusan Elektrik A.Ş.’nin kurulmasına kadar uzanan başarı hikayesini anlattı.

Öğrencilere de çeşitli tavsiyelerde bulunan Mustafa Kaçmaz, kapılarının herkese açık olduğunu söyledi. İş hayatı dışındaki çalışmalarını da anlatan Kaçmaz, söyleşinin sonunda katılımcılardan gelen soruları cevapladı.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.